Anna Wloka rozpoczyna karierę seniorską

Anna Wloka rozpoczyna karierę seniorską

Pochodząca z Brońca Anna Wloka wznowiła treningi. Okres przygotowawczy zaczął się dwutygodniowym obozem w Zakopanem, a przed nią pierwszy sezon seniorski.

Kulomiotka, pod okiem Henryka Olszewskiego buduje formę w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Na obóz pojechała wraz z Tomaszem Majewskim, Patrykiem Ocypą i Mają Ślepowrońską.

– Do dyspozycji mamy rzutnie, siłownię, halę i inne obiekty, więc nie możemy narzekać – mówi Anna Wloka. – Celem obozu jest zbudowanie wytrzymałości i poprawa techniki. Trenujemy dwa razy w dniu, do tego dochodzą piesze wędrówki po górach oraz zajęcia z fizjoterapęutą.

Pierwsze starty w sezonie halowym zaplanowane są dopiero na grudzień, ale dla Anny Wloki priorytetem są Halowe Mistrzostwa Świata w Portland w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych (17-20 marca) i Mistrzostwa Europy w Amsterdamie (planowane na początek lipca). Minimum na udział w Halowych Mistrzostwach Świata to 18.10 m., by pojechać do Holandii trzeba uzyskać wynik 17,40 m.

– Chciałabym zrobić minimum i jechać na Mistrzostwa Świata do Portland, ale wiem, że nie będzie łatwo – kontynuuje Anna Wloka. – To mój pierwszy sezon seniorski, a co za tym idzie o wiele wyższe wymagania. Jestem jednak dobrej myśli.

Michał Krzyminski

Podziel się