Pierwsza klasa oleskiej “mundurówki” złożyła uroczyste ślubowanie

Pierwsza klasa oleskiej “mundurówki” złożyła uroczyste ślubowanie

24 uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie we wtorek 10 listopada złożyło uroczyste ślubowanie.

To sześćdziesiąty dziewiąty rocznik w szkole przy ulicy Powstańców Śląskich w Oleśnie i siódmy rocznik klas mundurowych. Uroczystość jak zawsze odbyła się przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

– Dzisiejsza uroczystość ślubowania klas pierwszych doskonale wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości – mówi Stanisław Belka, starosta oleski. – To święto jakże ważne dla każdego z nas. To święto państwowe, ale też prywatne. Na ten dzień czekały całe pokolenia.

Słowa, które padły podczas ślubowania, mają bardzo wielką wartość. To słowa klucze: Polska, Ojczyzna, wiara, praca – są słowami, które myślę, że wszyscy obecni na sali doskonale znają. Dzisiejszy patriotyzm nie polega na noszeniu szabli czy karabinu. Dzisiejszy patriotyzm to uczciwa praca na rzecz samorządów lokalnych, społeczności gminnej, powiatowej, na rzecz Polski.

Życzę wszystkim uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących żebyście każdego dnia wypełniali słowa złożonej przysięgi.

Uroczystość prowadził Marcin Kubacki. Złożono meldunek i odśpiewano hymn. Następnie głos zabrała Dorota Mielczarek-Koziołek, dyrektor ZSEiO Olesno oraz Stanisław Belka, oleski starosta. Później nastąpił akt ślubowania, patriotyczny montaż słowno-muzyczny i pokaz musztry.

Na zakończenie uczniowie klasy drugiej przedstawili pokaz sztuk walki i technik samoobrony.

W uroczystości wzięli udział żołnierze zawodowi jednostki w Szumiradzie, przedstawiciele służb mundurowych, władze samorządowe powiatu i gminy oraz rodzice.

 Damian Pietruska

Podziel się