Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (13-15 listopada)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (13-15 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Magnum Club Wachów

Młoda Liga Siatkówki w Oleśnie

plkt3


Siatkówka

III Liga 4 kolejka

Piast Iskra Gorzów Śląski – SPPS Meritumkredyt Prudnik

Sobota, 14.11.2015, godz. 18.00

Po nieudanej inauguracji nie ma już śladu i Piast wraca do pełnej dyspozycji. Passy dwóch zwycięstw z rzędu nie powinni popsuć siatkarze z Prudnika, którzy jeszcze nie zaznali w tym sezonie smaku wygranej.

Iskra w ostatniej kolejce po dobrej grze pokonała Azymek Zdzieszowice 3:1, SPPS Meritumkredyt Prudnik z kolei uległ Siatkarzowi Otmuchów 0:3. Oby w tym meczy wcielili się w te same role.


Tenis stołowy

III Liga, 5 kolejka

OKS Olesno – MKS Sokół Niemodlin

Piątek, 13.11.2015, godz. 18.00

Miejmy nadzieję, że piątek 13-tego okaże się pechowy, ale dla gości.

Dla oleśnian jest to ważny mecz, bowiem właśnie z takimi drużynami musi punktować, żeby być spokojnym utrzymania w lidze. Aktualnie z dwoma punktami zajmują siódme miejsce w III-ligowych rozgrywkach. Celem Zdzisława Kleszcza jest środek tabeli i zbudowanie solidnego zespołu. Goście w tym sezonie póki co na koncie mają jeden punkt (remis z MKS-em Wołczyn), ale szkoleniowiec gospodarzy uczula przed groźnym Sokołem.

– To trudna drużyna, z którą będzie się ciężko grało – mówi Zdzisław Kleszcz. – Mają kilku doświadczonych zawodników, ale naszym celem będzie zwycięstwo.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy do hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 na godzinę 18.00 w piątek.


 Koszykówka

III Liga, 4 kolejka

OKS Olesno – Weegree AZS KU PO 3

Piątek, 13.11.2015, godz. 19,30

Po dwóch porażkach z rzędu OKS będzie szukał przełamania w meczu z Weegree AZS KU PO 3. Goście również notują dwie przegrane pod rząd, w tym ostatnia różnicą 70 punktów z Weegree AZS KU PO 1.

Gospodarze są faworytami i miejmy nadzieję zobaczyć widowiskowe spotkanie w hali Zespołu Szkół w Oleśnie.


Futsal

II Liga Futsalu, grupa śląska-opolska, 1 kolejka

LMKS Piast Gorzów Śląski – KS Greader Futsal Team Brzeg

Niedziela, 15.11.2015, godz. 18.00

Utworzenie sekcji futsalowej rok temu okazało się strzałem w dziesiątkę w Gorzowie Śląskim. Zmagania Piasta w II Lidze Futsalu spotkały się z dużym zainteresowanie kibiców, a właśnie na to liczył główny inicjator pomysłu Sławomir Kałwak.

Nie dziwi więc fakt, że w kolejnym sezonie gorzowianie wystawia drużynę. Piast pierwszy mecz zagra z zawodnikami z Brzegu, a spotkanie na pewno dostarczy sporo emocji i widowiskowych akcji.

Wszystkich sympatyków futsalu zapraszamy w niedzielę do Gorzowa Śląskiego.

Piłka nożna

A klasa, grupa I, 12 kolejka

LZS Ligota Oleska – LZS Rożnów

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

LZS Ligota Oleska potrzebuje zwycięstwa, żeby wrócić do gry. Wprawdzie jego celem nie jest awans za wszelką cenę, ale chce wysoko zakończyć rozgrywki. W środku tygodnia gospodarze podbudowali się, wygrywając z Budowlanymi Strojec 2-1 w Pucharze Polski. Kolejnym przeciwnikiem będzie wygrany z pary Prosna Zdziechowice – LZS Rudniki.

Goście nie są zbyt wymagającym przeciwnikiem, jednak również potrzebują punktów. Można spodziewać się ciekawych zawodów.


LZS Uszyce – MKS Wołczyn

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

Mecz z serii: to trzeba wygrać. Gospodarze są na dobrej drodze, by spokojnie utrzymać się w lidze. Wprawdzie do końca sezonu sporo czasu, ale przy takich wynikach można być optymistą.

LZS Uszyce przegrał dwa ostatnie mecze, ale z nie byle kim. Kolejno z LZS-em Rudniki i Hetmanem Byczyna. Przełamanie w kolejnym meczu, więc jest wręcz konieczne!


B klasa, 12 kolejka

Motor Praszka – Stobrawa Wachowice

Sobota, 14.11.2015, godz. 13.00

Stobrawa Wachowice spokojnie pnie się do góry i raczej nie przeszkodzi jej w tym Motor Praszka, który jest w kryzysie. Gospodarze ostatnio wygrali 10 października z Alborem Borki Małe. W dodatku na swoim koncie mają już dwa walkowery. Kolejny będzie oznaczał wykluczenie z rozgrywek.


Prosna Zdziechowice – Albor Borki Małe

Sobota, 14.11.2015, godz. 13.00

Prosna wygra to spotkanie, pytanie tylko ile?

Nie ma się co zwodzić, że Albor będzie w stanie zagrozić liderowi. W ostatniej kolejce pierwszy raz w tym sezonie zapunktował, a dokładnie zremisował z LZS-em Zębowice 3-3. Nie ma wątpliwości, że to z takimi drużynami musi szukać punktów.


LZS Zębowice – LZS Bugaj Nowy

Sobota, 14.11.2015, godz. 13.00

Gospodarze, żeby wygrać będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Złą wiadomością dla nich jest fakt, że LZS Bugaj Nowy lubi grać na wyjeździe. Jego bilans to cztery wygrane i dwie porażki.


LZS Wojciechów – LZS Radłów

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

Również w Pucharze Polski gospodarzom nie poszło i po pierwszej rundzie odpadają z tych rozgrywek. Ich pogromcą był Start Dobrodzień. Teraz LZS Wojciechów całą uwagę może, a wręcz musi, skierować na ligę. Jego przeciwnikiem LZS Radłów, który jest dwa oczka nad nim. Obie ekipy łakną punktów, w niedzielę zobaczymy komu bardziej zależało na ich zdobyciu.


LZS Wichrów – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

Po wyczerpującym 120-minutowym meczu pucharowym LZS Borki Wielkie ostatecznie odpadł z Pucharu Polski, przegrywając po rzutach karnych z LZS-em Radawie 4-5. W regulaminowym czasie 2-2.

Teraz musi szybko zregenerować siły, bo w niedzielę czeka go kolejne ciężkie spotkanie na trudnym terenie. Aż chciałoby się powiedzieć: niczym w Premier League.

Gospodarze po dobrym początku sezonu spuścili z tonu, ale w dalszym ciągu są groźni. Czy na tyle groźni, żeby pokonać rozpędzonych gości? Dowiemy się w niedzielę.


LZS Radawie – LKS Przedmość

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

LZS Radawie w Pucharze Polski poradził sobie z LZS-em Borki Wielkie i przeszedł do kolejnej rundy. Teraz czeka go konfrontacja ze Startem Dobrodzień. Zanim to jednak nastąpi, musi się skupić na LZS-ie Przedmość.

Gospodarze punktów tracić nie mogą, tym bardziej, że czołówka czekać nie będzie.


LZS Żytniów – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 15.11.2015, godz. 13.00

W czubie B klasy coraz ciaśniej, a jednymi z głównych sprawców takiego stanu rzeczy są Budowlani. Każdy następny mecz będzie na wagę złota, bowiem teraz będzie wyczekiwanie, kto pierwszy straci punkty.

Gospodarze wcale nie muszą przegrać, są w stanie powalczyć o pełną pulę.

W środowym meczu Budowlani odpadli w pierwszej rundzie Pucharu Polski z LZS-em Ligota Oleska.

Michał Krzyminski

*- Zdjęcie główne: Marcin Matyjak – EM Media Group.

Podziel się