Mecz z podtekstem w Krasiejowie

Mecz z podtekstem w Krasiejowie

Niewiele brakowało, a byłby komplet. Zamiast tego OKS Olesno w ostatnich sekundach stracił bramkę oraz dwa punkty. KS Krasiejów – OKS Olesno 2-2, bramki Michała Bieniasa oraz Wojciecha Hobera.

Spotkanie splotło się z niewesołą “rocznicą”, bowiem 15 listopada 2014 roku Andrzejowi Krzyminskiemu, po jednym ze starć w meczu, pękła nerka. Jak się później okazało, konieczne było jej usunięcie. Ówczesny gracz zespołu Małapanew Ozimek występował w III Lidze, a mecz rozgrywany był w… Krasiejowie.

Nie tylko Andrzej Krzyminski źle wspomina Krasiejów. W tym samym meczu poważnej kontuzji nabawił się Bogusław Borowiec, który po zderzeniu z przeciwnikiem, doznał urazu głowy i musiał przejść operację czaszki. Niestety pecha jeszcze w tej historii nie ma, ponieważ na domiar złego popularny „Lewy” był zmiennikiem Borowca w feralnym spotkaniu przeciwko Rekord-owi Bielska-Biała, które również zakończyło się remisem 2-2.

Dla obu zawodników to niemiłe zdarzenie, ale dziś jest już tylko odległym wspomnieniem. Aktualnie obaj wrócili do przygody z piłką nożną, choć wielu zwiastowało jej rychłe zakończenia. Bogusław Borowiec reprezentuje barwy Sparty Lubliniec, a Andrzej Krzyminski wrócił do OKS-u Olesno.

Historia lubi się powtarzać i znów dramatyczny był przebieg meczu w Krasiejowie. Szczęście w nieszczęściu, że w innej płaszczyźnie, bowiem mowa o wydarzeniach stricte piłkarskich.

Oleśnianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą niezastąpionego w tym sezonie Michała Bieniasa i Wojciecha Hobera, ale również dwukrotnie oddawali je. Bramka wyrównująca na 2-2 padła w 92. minucie po złej interwencji golkipera oleśnian Dawida Sładka.

Wynik sprawia, że zarówno OKS Olesno, jak i KS Krasiejów podtrzymują serię meczów bez porażki. Odpowiednio dla pierwszych jest to szóste, a dla drugich czwarte z rzędu.

W spotkaniu nie zagrał Andrzej Krzyminski, mimo że był w kadrze.

IV Liga, 16 kolejka

Sobota, 14.11.2015

KS Krasiejów – OKS Olesno (0-1) 2-2

bramki dla OKS-u: 0-1 Michał Bienias 40., 1-2 Wojciech Hober 72.

OKS: Dawid Sładek – Tomasz Kubacki, Arkadiusz Świerc, Tomasz Woźny (5. Sebastian Jainta), Mateusz Pawelec – Krzysztof Meryk, Patrick Riemann, Jakub Górka (72. Dariusz Rozik), Wojciech Hober – Michał Bienias (80. Thomas Skowronek) – Bartosz Kowalczyk (65. Kamil Jasina). Trener Grzegorz Krawczyk.

Michał Krzyminski

Podziel się