Raport z sekcji siatkarek OKS-u Olesno

Młodziczki, kadetki i juniorki OKS-u olesno rozgrywają mecze w ramach opolskich lig siatkarskich. Przedstawiamy jak radzą sobie w rozgrywkach.

Młodziczki

W sobotę 14 listopad młodziczki OKS-u Olesno zainaugurowały sezon 2015/2016 turniejem w Kluczborku. W pierwszym meczu oleśnianki spotkały się z zespołem gospodarzy, który wygrał spotkanie 2:0, ale mecz do końca był wyrównany.

– OKS nieco słabiej wypadł w wykończeniu akcji, a raczej w przekonaniu do swoich umiejętności – ocenia Robert Morawski, trener oleskiej drużyny. – Mecz mimo to stał na dobrym poziomie, co docenili nawet sędziowie, którzy stwierdzili jednoznacznie, że na tym etapie szkolenia to jeden z lepszych meczów, jaki im przyszło prowadzić.

W drugim spotkaniu OKS zwyciężył z zespołem z Praszki, w którym była widoczna przewaga oleskich siatkarek.

Po pierwszym turnieju OKS jest wiceliderem tabeli grupy B z realnymi szansami na miejsce pierwsze.

– Wystarczy, że w kolejnych turniejach dziewczęta zagrają bardziej zdecydowanie i na pewno mogą świętować awans do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie – mówi Robert Morawski.

OKS wystąpił w składzie: Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Agata Wąsik, Wiktoria Wiecha, Julia Chęcińska, Julia Kansy, Laura Kacała, Patrycja Małysa, Barbara Szczepańska, Julia Ziółkowska, Julia Famuła, Karolina Bednarska. Trener Robert Morawski.

Kadetki

Również po bardzo dobrym meczu w kategorii kadetek dziewczęta rozpoczęły rywalizację w tym sezonie meczem z opolankami w niedzielę 15 listopada w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Oleśnie.

Po bardzo dobrym spotkaniu oleskie siatkarki zwyciężyły 3:0 z rówieśniczkami z Opola. Mecz wcale nie był łatwy, bowiem jedynie w drugim secie przewaga była wyraźna, a wyniki pierwszego i trzeciego seta ważyły się do samego końca.

OKS wystąpił w składzie: Barbara Bartela, Zuzanna Suder, Zuzanna Sykulska, Aleksandra Sobczak, Patrycja Wąsik, Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Wiktoria Wiecha, Julia Chęcińska, Agata Wąsik. Trener Artur Źrebiec.

Juniorki

W sobotę 14 listopada również w hali oleskiej “Jedynki” kolejny mecz ligowy rozegrały juniorki z zespołem z Prudnika. Bez większych kłopotów oleśnianki pokonały przyjezdne 3:0. Sety kończyły się wyraźną przewagą OKS co jest widoczne w tabeli, gdzie OKS Olesno po 4 meczach zajmuje 2 miejsce w tabeli ustępując tylko zespołowi „Jedynki” Kluczbork.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Szydło, Wiktoria Stuligłowa, Klaudia Hajduk, Daria Kołodziej, Monika Bednarska, Zuzanna Suder, Zuzanna Sykulska, Aleksandra Małysa, Barbara Bartela. Trener Artur Źrebiec.