Zapowiedź sportowo-imprezowego weekendu (21-22 listopada)

Zapowiedź sportowo-imprezowego weekendu (21-22 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Wernisaż 17 Oleskiego Konkursu Fotograficznego

wernisaz2015


Aukcja prac koła plastycznego w Praszce

PLAKAT3


Światowy dzień misia – Dobrodzień

plakat-święto-misia


Magnum Club Wachów

sobota21.11


Sport

Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Tenisie Stołowym Weteranów

2015zaproszeniemistrzostwawojewodztwaweteranow


Futsal

II Liga Futsalu, 2 kolejka

LMKS Piast Gorzów Śląski – LKS Strzelec Gorzyczki

Niedziela, 22.11.2015, godz. 17.00

Gorzowianie w pierwszym meczu konkretnie się rozstrzelali i zaliczyli udaną inaugurację II Ligi Futsalu. Ich łupem padł KS GREDAR Przewozy Futsal Team Brzeg, z którym wygrali 8:6. Do zwycięstwa poprowadził gospodarzy nie kto inny jak Sławomir Kałwak, strzelec trzech bramek.

Teraz kolej na Strzelca, który dokonał w pierwszej kolejce nie lada wyczynu. Ten bowiem przegrał 26:2. To zdecydowanie stawia w lepszym świetle Piast, a w niedzielę przekonamy się, czy goście są w słabszej dyspozycji, czy zanotowali wypadek przy pracy.


 Piłka nożna

IV Liga, 17 kolejka

OKS Olesno – Skalnik Gracze

Sobota, 21.11.2015, godz. 13.00

Losy oleskiego klubu są jak zawsze interesujące i dość wciągające. Śmiało można porównać OKS do bombonierki Rafaello. I tu i tu, by opisać bohatera, potrzeba więcej niż tysiąc słów. Runda jesienna przyniosła huśtawkę nastrojów wśród kibiców, którzy widzieli początkowo dość niemrawą drużynę. Ta z czasem nabierała rozpędu, by ostatecznie rozegrać się na solidnego IV-ligowca. Czas, by dobrze zakończyć rundę i w pozytywnych relacjach pożegnać się z fanami oleskiej drużyny.

Ostatnim przeciwnikiem w tym roku będzie Skalnik Gracze, spadkowicz z III Ligi, który aktualnie szuka formy. Jego miejsce w tabeli (15) jest niewątpliwie niespodzianką, choć trzeba pamiętać, że to solidna drużyna, z którą niełatwo będzie się grało. W sezonie 2013/2014 oba zespoły biły się o awans, tym razem solidarnie spuściły z tonu, co wcale nie znaczy, że na Wachowskiej będziemy świadkami słabego widowiska. Wręcz przeciwnie.

Sobota, godzinie 13.00, stadion w Oleśnie, pojedynek OKS-u Olesno ze Skalnikiem Gracze to obowiązkowe wydarzenie dla fanów piłki kopanej. Z kadry meczowej odpadli Tomasz Woźny oraz Andrzej Krzyminski. Proponujemy im wypoczynek w Tawernie pod Kotwicą w malowniczym Kadłubie Wolnym.


A klasa, grupa I, 13 kolejka

LZS Rudniki – Widawa Wilków

Sobota, 21.11.2015, godz. 13.00

Serial pod tytułem “Czy będzie awans?” ciąg dalszy. Gospodarze za każdym razem, gdy doskakują do lidera, potykają się i muszą dalej gonić. Wątpimy, żeby była to ich taktyka, ale tak faktycznie jest. Widawa w trzech ostatnich meczach punktowała, ale to nie drużyna, która jest w stanie zagrozić LZS-owi Rudniki, gdy ten jest w formie. Trzeba wygrać i liczyć na Znicz Włochy, by ten urwał punkty Hetmanowi.


LZS Kościeliska – LZS Uszyce

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Beniaminek z Kościelisk dobrze przędzie sobie w A klasie, ale równie kolorowo układa się los LZS-u Uszyce. Doznajemy deja vu pisząc to, bowiem już nie raz nadmienialiśmy, iż te drużyny są po prostu na fali. To sprawia, że możemy spodziewać się dobrego spotkania i emocji przez bite 90 minut!


Piast Gorzów Śląski – LZS Chocianowice

Sobota, 21.11.2015, godz. 13.00

Zdecydowanie czarny koń tych rozgrywek, który zaskoczył całą redakcję OOL24.PL. Świetne wyniki, jakie Piast notuje w rundzie jesiennej sprawiają, że jest poważnym kandydatem do czołowych miejsce w A klasie. Kto wie, może nawet pretendentem do awansu? Hmm, skoro Termalica zbudowała potęgę w miejscowości, gdzie mieszka 700. ludzi, to i Piast musi próbować. Potencjał większy, bowiem w Gorzowie Śląskim zamieszkuje ponad 2 500 osób.


A klasa, grupa V, 13 kolejka

Start Dobrodzień – LZS Żywocice

Dość egzotyczne są nazwy zespołów występujące w tej grupie i na dodatek dla Start-u zupełnie nieznane. Ostatnią zagadką w tej rundzie będzie LZS Żywocice. Gospodarze przespali całą rundę i są jak Skubi du bi du – w ciągłym niebezpieczeństwie. Czy równie zgrabnie zdołają się z nich wyplątać? Miejmy nadzieję, że tak, a najlepszym sposobem na to jest wygrana z sąsiadem w tabeli.


B klasa, 13 kolejka

LKS Budowlani Strojec – LZS Wojciechów

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Gospodarze w tym sezonie wystrzelili w górę z siłą pocisków, jakie kryje w najskrytszych czeluściach sam Władimir Putin. Mimo ostatnich dwóch remisów (między innymi fatalny w Żytniowie) nadal liczy się w gronie pretendenta do awansu i goście raczej wiele do powiedzenia mieć nie będą. Dla nich fakty są brutalne: dwie wygrane, dwa remisy i osiem porażek w tej rundzie.

Która z tych rubryczek się powiększy?


Albor Borki Małe – LZS Żytniów

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Raczej nie spodziewajmy się niespodzianki, gdyż LZS Żytniów w tej rundzie gra lepiej niż dobrze. Albor z kolei zamyka tabelę i nawet w przypadku wygranej nic się w tej kwestii nie zmieni.


LZS Bugaj Nowy – Prosna Zdziechowice

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Pojedynek dwóch spadkowiczów, z których tylko jeden walczy o powrót do A klasy. Wiadomo, że obie ekipy marzą o awansie, ale trzeba to poprzeć nie tylko marzeniami, ale także solidną grą. To właśnie charakteryzuje Prosnę: solidna gra w każdym spotkaniu. Wydaje się to kluczem do rozmontowania oleskiej klasy B i goście są na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa.


LKS Przedmość – LZS Zębowice

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Kto jest wstanie zremisować z LZS-em Radłów i wygrać z LZS-em Radawie? Rozwiązaniem zagadki jest LKS Przedmość, który gra w tym sezonie w kratkę. Nieprzewidywalny, niczym Magda Gessler, LKS wcale nie jest faworytem w tym spotkaniu. LZS Zębowice może tu sporo namieszać…


LZS Borki Wielkie – LZS Radawie

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Zdecydowanie najciekawiej będzie w Borkach Wielkich, gdzie tamtejszy LZS zmierzy się z LZS-em Radawie. Obie drużyny niedawno spotkały się w Pucharze Polski, gdzie po rzutach karnych awans uzyskał LZS Radawie. Jak to bywa w życiu idzie w Pucharze, nie idzie w lidze. Goście są w opałach, a ostatnie liche wyniki na ten moment wykluczają ich z walki o awans. By jeszcze o nim myśleć, muszą wygrać. Problem tkwi w tym, że grają z nieprzypadkową ekipą, która w planach na niedzielę ma zdobycie trzech punktów.

Zdecydowanie warto wybrać się na spotkanie.


Stobrawa Wachowice – LZS Wichrów

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

Stobrawa płynie coraz szybciej i niszczy wszystkich, którzy staną jej na drodze. Jak będzie z LZS-em Wichrów? Chodzą słuchy, że goście wcale się nie boją mocnego stobrawskiego nurtu. Starcie tych drużyn na pewno będzie interesujące, zapraszamy do Wachowic.


LZS Radłów – Motor Praszka

Niedziela, 22.11.2015, godz. 13.00

W Radłowie pojedynek zespołów, które z pewnością nie tak sobie wyobrażały start w tym sezonie. Po rundzie jesiennej będą okupować dolne części tabeli. Więcej do ugrania mają gospodarze, którzy po zwycięstwie, zrównają się z Motorem punktami.

Szczególnie niepokojący jest jednak bilans straconych bramek przez drużynę z Radłowa: aż 48 w 12 spotkaniach.


Michał Krzyminski

Podziel się