Oleski “Ogólniak” w sportowej czołówce województwa

Oleski “Ogólniak” w sportowej czołówce województwa

Liceum Ogólnokształcące w Oleśnie zajęło trzecie miejsce w województwie opolskim w sportowych rozgrywkach szkół średnich za rok szkolny 2014/2015 na 64 szkoły średnie biorące udział w tej rywalizacji.

Wojewódzkie podsumowanie sportowego roku szkolnego 2014/2015 odbyło się w czwartek 5 listopada w PLO nr VI w Opolu. Organizatorem ceremonii był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”.

Główne sukcesy oleskiej szkoły w zawodach wojewódzkich to:

 • I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt
 • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
 • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
 • III miejsce w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt
 • II miejsce w rzucie oszczepem – Zuzanna Tiffert
 • II miejsce w pchnięciu kulą – Marcelina Piastowska
 • III miejsce w trójskoku – Klaudia Hajduk
 • Udział w Finale Ogólnopolskiej Licealiady w Wieliczce w piłce siatkowej dziewcząt
 • I miejsce w powiecie oleskim w Licealiadzie 2014/2015 wśród dziewcząt
 • I miejsce w powiecie oleskim w Licealiadzie 2014/2015 wśród chłopców
 • I miejsce w klasyfikacji łącznej w powiecie oleskim w Licealiadzie 2014/2015

– To zasługa przede wszystkim młodzieży, która startowała w zawodach na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim, a w szczególności uczniów klasy sportowej, która po raz pierwszy powstała w naszej szkole – podkreślają Krzysztof Galus, Jarosław Izydorczyk oraz Marcin Kurpiel, nauczyciele wychowania fizycznego w LO w Oleśnie. –  To uczniowie tej klasy zdobyli najcenniejsze punkty. To również efekt wytężonej pracy na zajęciach szkolnych i treningach klubowych. Dziękujemy również trenerom klubowym, pod okiem których młodzież doskonali swoje umiejętności.

– Osiągnięty sukces jest składnikiem wielu czynników, do których należą przede wszystkim: bardzo utalentowani sportowo uczniowie, wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli wychowania fizycznego, a także bardzo dobra baza sportowa (hala sportowa, sala gimnastyczna, siłownia, sala fitness oraz boiska zewnętrzne) – mówi Marek Leśniak, dyrektor Zespołu Szkół w Oleśnie. – Jesteśmy z tego wyniku bardzo dumni, a przy okazji zapraszamy młodzież pragnącą doskonalić swoje umiejętności sportowe do naszej szkoły.

Współzawodnictwo szkół – licealiada – rok szkolny 2014/2015 – pierwsza piątka:

 1.  Publiczne Liceum Ogólnokształcące VI Opole
 2.  II Liceum Ogólnokształcące Kędzierzyn-Koźle oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa
 3.  Liceum Ogólnokształcące Olesno
 4.  Publiczne Liceum Ogólnokształcące II Opole
 5.  Zespół Szkół Rolniczych Namysłów

*- Informacja i zdjęcie: ZS Olesno.

Podziel się