Maraton oleskich siatkarek

Młodziczki, kadetki i juniorki OKS-u Olesno walczą o mistrzostwa województwa w siatkówce.

W sobotę 21 listopada w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie rozegrano kilka siatkarskich spotkań.

O godzinie 10.00 bój o kolejne punkty rozpoczęły juniorki OKS i MOS Opole. Oleśnianki bez większych kłopotów ograły rówieśniczki 3:0. Mecz praktycznie od początku do końca był kontrolowany przez OKS. Dzięki temu zwycięstwu oleski zespół nie tylko utrzyma wysoką drugą pozycję w tabeli, ale wyraźnie się na niej umocni. MOS z pewnością utraci trzecie miejsce, ulegając oleskim zawodniczkom.

OKS wystąpił w składzie: Aleksandra Małysa, Julia Izydorczyk, Zuzanna Tiffert, Klaudia Hajduk, Julia Szydło, Wiktoria Stuligłowa, Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder, Monika Bednarska, Barbara Bartela. Trener Artur Źrebiec.

Dokładnie dwie godziny później w tej samej hali rywalizację rozpoczęły młodziczki OKS, które były gospodarzem turnieju z udziałem: M-GOKiS Praszka i UKS „Jedynki” Kluczbork.

Po bardzo niefortunnym początku i słabej grze oleśnianki wygrały pierwszego seta z zespołem z Praszki. W drugiej odsłonie gra OKS-u uległa poprawie, co dało zwycięstwo w secie i całym meczu – 2:0.

W drugim meczu młodziczek zmierzyły się ekipy z Kluczborka i Praszki. Faworyt z Kluczborka w pierwszym secie miał wiele trudności z zespołem z Praszki, ale ostatecznie niespodzianki nie było, bowiem wygrał 2:0. Mimo nieco mniejszych umiejętności, praszkowianki udowodniły, że mają wielkie serce do gry, co przy sumiennej pracy, może owocować w przyszłości świetnymi wynikami.

Ostatnią odsłoną „maratonu” była walka między gospodarzem i Kluczborkiem. Mecz zapowiadał się interesująco, ale niestety OKS nie najlepiej rozpoczął występ, wyraźnie przegrywając pierwszego seta.

Jednak w drugim secie oleski zespół zagrał koncertowo i wysoko ograł faworyta 25:13. W tie-break`u walka była wyrównana do połowy seta, ale błędy indywidualne oleśnianek, pozwoliły “Jedynce” odskoczyć na trzy punkty. Wynik trzeba było gonić, co jednak się nie udało.

“Jedynka” Kluczbork wygrała z OKS-em Olesno 2:1.

– Gra naszych dziewcząt w drugim secie była rewelacyjna, aż się ręce same składały do oklasków – ocenia Robert Morawski, trener OKS-u. – Najlepszy set w dwuletniej przygodzie z siatkówką ligową. Mam nadzieję, że to zapamiętały i zakodowały, bo w takim stylu i z takim zaangażowaniem mogą walczyć z każdym zespołem o każdą lokatę.

Cóż najprawdopodobniej zajmiemy drugie miejsce w grupie i na drodze do ścisłego finału przyjdzie nam spotkać z teoretycznie silniejszym zespołem w dwumeczu, ale jeśli tak się zaangażują i powalczą jestem spokojny, że znajdą się w najlepszej czwórce województwa, a tam znowu turnieje i wszystko jest możliwe.

Bardzo ważnym i nieodłącznym „trybikiem” w naszych żeńskich zespołach siatkarskich są rodzice, którzy jak tylko to jest możliwe przychodzą dopingować i wspierać swoje pociechy. Jest to bardzo ważne „bo tak między nami rodzicami” to Wasze pociechy cieszą się z Waszej obecności bo wierzą i widzą, że to czemu się poświęcają i oddają, czasami pomimo wielu wyrzeczeń, dla nich i dla Was – ma sens. Zapraszamy jak najczęściej! Bez Was nie byłoby naszych zespołów.

OKS wystąpił w składzie: Hanna Źrebiec, Wiktoria Wiecha, Agata Wąsik, Aleksandra Brzęczek, Julia Chęcińska, Julia Kansy, Patrycja Małysa, Barbara Szczepańska, Agnieszka Bawej, Weronika Raś. Trener: Robert Morawski.

W niedzielę 22 listopada w Nysie drugie spotkanie ligowe rozegrały kadetki OKS-u Olesno. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 3:0, oleśnianki musiały uznać wyższość rywalek z Nysy. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu nyskiego. Spotkanie było bardzo wyrównane, w zasadzie każdy wynik był możliwy, ale przyjezdne popełniły więcej prostych błędów w grze i to miało decydujący wpływ na końcowy rezultat.

OKS wystąpił w składzie: Barbara Bartela, Zuzanna Suder, Zuzanna Sykulska, Aleksandra Sobczak, Patrycja Wąsik, Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Wiktoria Wiecha, Julia Chęcińska, Agata Wąsik. Trener Artur Źrebiec.