Misiowy dzień w Publicznym Przedszkolu w Wachowie

Misiowy dzień w Publicznym Przedszkolu w Wachowie

Mimo coraz nowocześniejszych zabawek jest taki dzień w roku, gdy święto obchodzi niezawodny od lat kompan dziecięcych przygód – pluszowy miś. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu w Wachowie zorganizowano specjalne zajęcia edukacyjno-rozrywkowe dla podopiecznych. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada.

– Ten dzień był szczególny ponieważ po raz pierwszy obchodzono w przedszkolu Dzień Misia – mówi Marta Krawczyk, nauczycielka. – Dzieciaki przychodziły ze swoim małym lub dużym przyjacielem ,,Misiem Pluszakiem”.

Atrakcją dla dzieci było zaproszenie ,,misia” z Krainy Uśmiechu. Miś tańczył i bawił się z dzieciakami. Dzieci były szczęśliwe i radosne, przytulały się do miśka.Oprócz tego poznały historię święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersz o misiu i bawiły się z nim przy piosence ,,Jadą jadą misie”.

 – Miło było widzieć uśmiech na każdej buzi. Ustroiliśmy całą salę w misie i jak dzieci weszły do środka, to oszalały – mówi Adela Liberka z Publicznego Przedszkola w Wachowie. – Oczywiście w tym dniu mogły liczyć na taryfę ulgową i cały czas bawiliśmy się. Mimo spartańskich warunków (było bardzo gorąco) zaproszony miś dzielnie bawił się z naszymi podopiecznymi.

Do zabawy zaproszono Ewę Płaziuk, dyrektor Podstawowej Szkoły w Wachowie, która przyłączyła się do świętowania. Nie zabrakło słodkości o które zadbali rodzice.

 – W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie misie, misiaczki, miśki małe i duże, białe, brązowe, kolorowe i wspólnie będziemy się uczyć i bawić – kończy Marta Krawczyk.

 Michał Krzyminski

* zdjęcia z archiwum przedszkola

Podziel się