Zapowiedź sportowo-imprezowego weekendu (27-29 listopada)

Zapowiedź sportowo-imprezowego weekendu (27-29 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Andrzejki dla dzieci – Dobrodzień

Andrzejki-dla-dzieci-2015


Magnum Club Wachów

12312008_1216923641654296_2064524013_n


Sport

Siatkarskie mecze w Praszce

wojewodzka_liga_mlodziczek


Tenis stołowy

III Liga, 7 kolejka

OKS Olesno – MKS Wołczyn

Piątek, 27.11.2015, godz. 18.00

Ważne dwa zwycięstwa zanotowali oleśnianie i w dobrych humorach mogą podchodzić do piątkowego spotkania. Kolejno wygrali z MKS-em Sokół Niemodlin i SKS-em LUKS Nysa. Nadchodzącym przeciwnikiem zawodników Zdzisława Kleszcza jest MKS Wołczyn, mocny i niebezpieczny rywal. Po sześciu kolejkach OKS jest sąsiadem z MKS-em w tabeli, odpowiednio zajmują 4. i 3. miejsce.

Czego możemy spodziewać się po piątkowym pojedynku? Na pewno dobrych wymian przy stole i emocji po za nim. Mecz tenisa stołowego jest jak smak herbaty Lipton – niepowtarzalny.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy do hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 na godzinę 18.00 w piątek.


Puchar Polski na szczeblu terytorialnym Olesno

Prosna Zdziechowice – LZS Rudniki

Sobota, 28.11.2015, godz. 13.00

W Zdziechowicach oficjalnie zakończymy piłkarską jesień, a piłkarze będą mogli udać się w długi sen zimowy. Zanim to jednak nastąpi, trzeba rozstrzygnąć spór dwóch czołowych ekip w swoich klasach rozgrywkowych. Zarówno Prosna, jak i LZS Rudniki na koniec rundy jesiennej są wiceliderami kolejno B i A klasy. Aspiracje mają jednak znacznie wyższe, bo ich celem jest awans.

Wracając do Pucharu Polski, zwycięzca zagra z LZS-em Ligota Oleska. Więcej szans na ten zaszczyt mają goście, a argumentów potwierdzających tą tezę raczej nie trzeba stawiać. W sezonie 2014/2015, gdy jeszcze oba zespoły występowały w A klasie, dwukrotnie wygrali zawodnicy Tomasza Jasińskiego stosunkiem 4-0. Jak będzie tym razem?

Michał Krzyminski

Podziel się