• Home »
  • Sport »
  • Piłkarze z Praszki wygrali “Puchar Wilka” w Częstochowie

Piłkarze z Praszki wygrali “Puchar Wilka” w Częstochowie

Piłkarze z Praszki wygrali “Puchar Wilka” w Częstochowie

W niedzielę 29 listopada zespół M-GOKiS 2006 Praszka uczestniczył w Turnieju Halowej Piłki Nożnej “Puchar Wilka” w Częstochowie. Turniej organizowany był przez klub Jurajskie Wilki Częstochowa.

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: trampkarz i orlik 2006.

W rozgrywkach orlika zagrały zespoły: Jurajskie Wilki Częstochowa, Jurajskie Wilki Częstochowa II, UKS Raków Częstochowa, Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa, Pilica Koniecpol oraz M-GOKiS 2006 Praszka.

– Turniej rozgrywany był w nowej hali w Częstochowie, nasi zawodnicy pierwszy raz zagrali na tak dużym obiekcie – mówi Jarosław Knaga, zastępca dyrektora M-GOKiS Praszka. – Nowością były również 5-metrowe bramki w hali, jednak nasi młodzi piłkarze doskonale się w tych warunkach odnaleźli. Zdecydowanie wygrali wszystkie mecze i cały turniej.

Jasiek Szyszka z 9 bramkami został królem strzelców! W każdym meczu było widać zdecydowaną dominację zawodników z Praszki, co potwierdzają również wyniki:

  • M-GOKiS – Jurajskie Wilki II 4:0 ( bramki: Szyszka x2, Zaremba, Klimiński)
  • M-GOKiS – Pilica Koniecpol 2:1 (bramki dla M-GOKiS: Szyszka, Poniatowski)
  • M-GOKiS – UKS Raków 2:0 (bramki: Szyszka, Mateusiak)
  • M-GOKiS – Jurajskie Wilki 5:0 (bramki dla M-GOKiS: Szyszka x2, Poniatowski, Morawiak, Zaremba)
  • M-GOKiS – SS Częstochowa 3:1 (bramki dla M-GOKiS: Szyszka x2, Ulfik)

M-GOKiS zagrał w składzie:

Hubert Góra – Mikołaj Ulfik, Patryk Kałwak, Piotr Kwiatkowski, Jan Szyszka, Jakub Mateusiak, Olaf Morawiak, Bartosz Pyziak, Piotr Pietruszka, Oliwier Klimiński, Hubert Zaremba, Bruno Poniatowski, Dawid Karpiuk
Trener: Łukasz Cieśla.

– Do osiągnięcia tak dobrego wyniku przyczynili się również nasi kibice, którzy licznie zgromadzili się w hali w Częstochowie. Mowa tu oczywiście o rodzicach, którzy byli naszym “7” zawodnikiem – mówi Jarosław Knaga. – Dziękujemy za doping!

*- Informacja i zdjęcia: M-GOKiS Praszka.

Podziel się