Złodzieje samochodowych katalizatorów zatrzymani

Złodzieje samochodowych katalizatorów zatrzymani

13 zarzutów kradzieży usłyszeli dwaj mieszkańcy województwa śląskiego. 24 i 27-latek podejrzani są o kradzieże samochodowych katalizatorów. Poszkodowani wycenili swoje straty na co najmniej 30 000 złotych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór. 

W piątek, 27 listopada policjanci z Wydziału Kryminalnego oleskiej komendy zatrzymali na terenie województwa śląskiego dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże. Zdaniem śledczych zatrzymani specjalizowali się w kradzieży samochodowych katalizatorów.

Jak ustalili funkcjonariusze 24 i 27-letni mieszkańcy województwa śląskiego, tylko w październiku i listopadzie wycięli 15 katalizatorów z układów wydechowych samochodów różnych marek. Do kradzieży miało dochodzić na terenie województw: opolskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Katalizatory trafiały następnie do punktów skupu na trenie całego kraju. Poszkodowani wycenili swoje straty na co najmniej 30 tysięcy złotych.

Zebrane przez kryminalnych dowody, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym 13 zarzutów kradzieży, do których się przyznali.

Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci przewidują kolejne zatrzymania w sprawie.

*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się