Oleska “Zawodówka” bohaterem krwiodawstwa

Oleska “Zawodówka” bohaterem krwiodawstwa

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o akcje związane z krwiodawstwem, z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie można brać przykład. Szkoła na czele z Andrzejem Suderem, głównym koordynatorem zbiórek krwi w ZSZ, może pochwalić się najlepszą promocją honorowego krwiodawstwa oraz Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia.

1I miejsce w kategorii “Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa” zdobyła prezentacja Oskara Szopy, ucznia klasy II Te, który został wyróżniony w finale krajowej XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju ” Młoda Krew Ratuje Życie”.

– Oskar Szopa przez cały rok zbierał i dokumentował informacje z wszystkich działań  podejmowanych w celu promocji honorowego krwiodawstwa – mówi Andrzej Suder.

Efekty tego można zobaczyć pod linkiem:

Prezentacja Oskara Szopy

Ponadto działania Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie zostały docenione przez Polski Czerwony Krzyż, który uhonorował szkołę Odznaką Honorową PCK IV stopnia. Odznaczenie otrzymuje się po co najmniej 3-letniej działalności w PCK.

– Za pośrednictwem OOL24.PL serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – kontynuuje Andrzej Suder. – Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy oddają krew nie tylko w ZSZ. Dziękujemy wszystkim mediom, które obejmuję nas swoim patronatem i informują o naszych akcjach. Dziękujemy burmistrzowi Sylwestrowi Lewickiemu za wsparcie finansowe naszych akcji, ponieważ możemy dzięki temu zapewnić posiłek dla oddających krew.

Organizatorzy akcji krwiodawstwa zapraszają już dzisiaj na następną akcję, która odbędzie się w lutym.

Michał Krzyminski

2

Podziel się