Start rozsiadł się na fotelu lidera

Start rozsiadł się na fotelu lidera

Różnicą 78 punktów zakończyło się starcie Start-u Dobrodzień z trzecią drużyną Politechniki Opolskiej i tym samym stolarze wyśrubowali własny rekord wygranej w III Lidze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 131:53! Ponadto Mateusz Guliński 9 razy celnie trafiał zza linii 6,75 metrów, co jest jego osobistym rekordem.

W 10-letniej historii występów Start-u w III Lidze nie było dane zobaczyć kibicom tak przekonywującej wygranej zespołu z Dobrodzienia. Gospodarze tym samy po raz szósty przekroczyli granicę 100 punktów w meczu.

Do wysokiej wygranej nad młodą opolską drużyną przyczynili się wszyscy zawodnicy Piotra Foltyna, gdyż każdy punktował. Nie lada wyczynem może pochwalić się Mateusz Guliński, który zdobył 27 punktów trafiając 9 razy zza linii 6,75 metrów.  Wcześniej w derbowym meczu z OKS-em Olesno udało mu się to 6 razy.

 – Cieszę się, że udało mi się pobić własny rekord “trójek”, ale trzeba pamiętać, że graliśmy z juniorami – mówi Mateusz Guliński, zawodnik Start-u. – Przeciwnicy praktycznie nie bronili, więc miałem ułatwione zadanie. Trener wpuścił mnie w drugiej kwarcie, w której na cztery rzuty, cztery były celne. Już wtedy wiedziałem, że będzie się działo. Później już ustawiałem się pod “trójki” i ogólnie na dwanaście prób, dziewięć trafiłem.

To mój drugi sezon w Starcie i muszę przyznać, ze atmosfera jest tutaj niepowtarzalna. Naszym minimum w tym sezonie jest mistrzostwo III Ligi, jeśli się uda, będziemy walczyć dalej.

7. kolejka kończy pierwszą rundę, po której Start Dobrodzień zajmuje pierwsze miejsce.

* fot Karolina Tul. Więcej na:

KS Start Meble Dobrodzień

III Liga, 7 kolejka

KS START MEBLE Dobrodzień – Weegree AZS KU POLITECHNIKA Opole III 131:53

(23:12, 41:13, 37:7, 30:21)

Start: Guliński 27 (9), Cieśla 24 (3), Desczyk R. 14, Kotlewski 13, Rybka 12, Żmuda 10, Nowak M. 7 (1), Czekaj 7 (1), Sikora 6, Witek 4, Desczyk D. 4, Banasiak 3. Trener Piotr Foltyn

Podziel się