Święty Mikołaj odwiedził strażaków z Dobrodzienia

Święty Mikołaj odwiedził strażaków z Dobrodzienia

W pogodne niedzielne popołudnie dźwięk strażackiej syreny oznajmił mieszkańcom Dobrodzienia i okolic, że do strażnicy Ochotniczej straży Pożarnej zawitał święty Mikołaj. Impreza mikołajkowa to wspólne przedsięwzięcie dobrodzieńskich druhów oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.

Jak co roku atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kiermasz świąteczny oferował szereg upominków i świątecznych łakoci, a w suto zaopatrzonym strażackim bufecie można było smacznie zjeść i ogrzać się ciepłym napojem. O ucztę duchową zadbali uczniowie i nauczyciele ZSP, którzy przygotowali występy artystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ orkiestry dętej z Szemrowic oraz naszej lokalnej sławy – Fabiana Kowolika (uczestnika programu The Voice of Poland). Bez wątpienia sam święty Mikołaj był najważniejszy tego dnia i każdy, bez względu na wiek, chętnie zasiadał w jego sanie, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dobroczyńcom i sponsorom oraz osobom, które przyjęły zaproszenie i zdecydowały się spędzić w naszej remizie ten wyjątkowy dzień. Do zobaczenia za rok!

* tekst Joanna Nos-Siemiątkowska, zdjęcia OSP Dobrodzień

Podziel się