Olescy piłkarze mistrzami województwa!

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie jako gospodarze wywalczyli mistrzostwo województwa w halowej piłce nożnej.

Aby dostać się do finałów mistrzostw, czwórka najlepszych musiała przejść przez eliminacyjne sito: najpierw gminne, powiatowe i półfinał wojewódzki. Do grona zaszczytnej czwórki dostały się: Publiczna Szkoła nr 5 Kluczbork, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Praszka, Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 Krapkowice i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Olesno.

Nasi piłkarze dobrze rozpoczęli turniej, bowiem oleśnianie pokonali 5-0 zespół z Kluczborka, a praszkowianie 5-1 pokonali rówieśników z Krapkowic. W kolejnych meczach oleska reprezentacja pokonała 3-1 zespół z Krapkowic, a piłkarze z Kluczborka pokonali 3-1 drużynę z Praszki.

Pojedynek oleskiego zespołu z praszkowskim był bardzo zacięty i zakończył się bezbramkowym remisem, co dało oleśnianom zwycięstwo w turnieju. Zespół z Kluczborka pokonał 5:1 drużynę z Krapkowic i mógł cieszyć się tytułem wicemistrza. Brązowy medal powędrował do Praszki.

Tabela mistrzostw:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Olesno – 7 pkt, 8:1

2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Kluczbork – 6 pkt, 6:7

3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Praszka – 4 pkt, 6:4

4. Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Krapkowice – 0 pkt, 3:11

Mistrzostwie województwa opolskiego wystąpili w składzie:

Patryk Ceglarek, Tobiasz Flak, Arkadiusz Gruca, Konrad Janicki, Marek Janicki, Michał Konieczny, Michał Owczarek, Sebastian Sąsała, Maciej Skonieczny, Mateusz Struzik. Trener Arkadiusz Panek.

Najlepszym zawodnikiem finału (decyzją konwentu trenerów) został Konrad Janicki.

Zawody sędziowali: Andrzej Szkopiński i Robert Kantner.

*- Zdjęcia: Andrzej Szklanny – Starostwo Powiatowe.