Policjanci z Praszki zatrzymali złodzieja kosmetyków

Policjanci z Praszki zatrzymali złodzieja kosmetyków

Zarzuty kradzieży kosmetyków wartych ponad 3 500 złotych usłyszał 30-latek zatrzymany przez policjantów z Praszki. Mężczyzna przyznał się do 8 kradzieży sklepowych. Mieszkaniec Łodzi działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia. 

W środę 16 grudnia dyżurny praszkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie miasta, pracownik ochrony ujął mężczyznę podejrzewanego o kradzież.

Przybyli na miejsce policjanci od razu rozpoznali mężczyznę. Jego wizerunek już wcześniej został zarejestrowany przez monitoring podczas innej kradzieży. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Łodzi.

Policjanci ustalili, że mężczyzna do sklepu przyjechał samochodem. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli kosmetyki i maszynki do golenia.

Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że 30-latek kradł kosmetyki na terenie województwa opolskiego i łódzkiego. Poszkodowani straty wycenili na 3 500 złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut 8 kradzieży sklepowych, do których się przyznał. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się