Dwa poniedziałkowe wypadki w gminie Dobrodzień

Dwa poniedziałkowe wypadki w gminie Dobrodzień

W poniedziałek 21 grudnia około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 901 pomiędzy Olesnem, a Dobrodzieniem doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarowym.

Najprawdopodobniej 25-letni kierujący samochodem osobowym volkswagen jetta wpadł w poślizg, uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy, po czym wylądował w rowie. Kierujący samochodem osobowym z niegroźnymi obrażeniami został odwieziony do oleskiego szpitala.

Świadkiem zdarzenia był współpracujący z naszym portalem fotoreporter Marcin Matyjak, który w subiektywny sposób opisuje wypadek.

– Jechaliśmy za TIR-em, nagle z naprzeciwka urosła chmura kurzu i dymu, a z niej wyłoniło się auto, kierujące się w naszą stronę. Kierujące to za duże słowo, bo auto było totalnie bezwładne, uderzyło w samochód ciężarowy i minęło nas o włos, wpadając wprost do rowu. Wszędzie był kurz, dym, latające części, wszystko trwało sekundę. Nikt nie wiedział co się dzieje, nagle świat się zatrzymał, kolega który jechał ze mną, zaczął dzwonić po pomoc, a ja pobiegłem do leżącego w rowie auta.

Byłem pierwszy, lewe drzwi były zatrzaśnięte, krzyczę do kierowcy, że wybijamy szybę, kolega chyba to słyszał i krzyknął, żebym próbował z drugiej strony, tam drzwi się otworzyły. Już nie byłem sam, inni kierowcy zjawili się dookoła, pomogli wyjść mężczyźnie, któremu na szczęście nic poważnego się nie stało.

Wszędzie były porozrzucane części auta, kurz, dym, migające światła awaryjne… i ta cisza, ale tylko w głowie. To było straszne. Auto mogło uderzyć przecież w nas. Kiedy już wszyscy byli bezpieczni, a w oddali było słychać “koguty”, wyciągnąłem aparat z auta i… zacząłem robić swoje.

I nagle spadł deszcz, to niesamowite uczucie, patrząc na to wszystko z boku. Kilka zastępów straży, karetki, policja, lawety, tworzące się powoli kilometrowe korki z każdej strony. Bałagan na drodze, części porozrzucane i deszcz opłakujący to wszystko.

Śmierć tańczyła na drodze, na szczęście nikogo nie porwała do tańca.

*- Informacja i zdjęcia: Marcin Matyjak – EM Media Group.


Tego samego dnia, w poniedziałek 21 grudnia przed godziną 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Gosławice – Sieraków Śląski.

Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy strażaków z OSP Dobrodzień i oleskiej JRG.

Na łuku drogi kierująca nissanem micra, mieszkanka województwa śląskiego, niedostosowała prędkości do warunków drogowych, pojazd zjechał z jezdni do rowu i dachował.

Poszkodowana wydostała się z samochodu o własnych siłach, a zespół ratownictwa medycznego odwiózł ją do oleskiego szpitala.

Działania ratowników wspierał patrol dobrodzieńskiej policji.

*- Informacja i zdjęcia: OSP Dobrodzień.

Podziel się