Tajemniczy występ Łukasza Zgody w utworze Ani Wyszkoni

Tajemniczy występ Łukasza Zgody w utworze Ani Wyszkoni

Łukasz Zgoda, pochodzący ze Strojca muzyk, wystąpił w teledysku Ani Wyszkoni. Utwór nazywa się „Od nieba do nieba”, a można go znaleźć na płycie “Kolędy Wielkie”.

Powstanie numeru oraz udział Łukasza Zgody w teledysku jest jednak skomplikowany, o czym mówi sam bohater.

– Numer powstał w Warszawie bez mojego udziału. Nie było mnie w sesji nagraniowej – mówi Łukasz Zgoda. – Dość przypadkowo mam z nim powiązanie. Otóż Ania Wyszkoni współpracuje z firmą z Wrocławia, która nagrywa jej teledyski. Mój znajomy, który koordynował klip, zaprosił mnie do tego przedsięwzięcia, ponieważ był potrzebny saksofonista. Również kwartet smyczkowy został w ten sam sposób zaangażowany w powstanie teledysku.

Na teledysku Łukasz Zgoda ma solówkę na saksofonie, ale faktycznie nie słychać muzyka w piosence.

– Może to się wydawać dość dziwne, ale dla mnie jest to kolejne ciekawe doświadczenie. Zobaczyłem jak wygląda nagranie profesjonalnego klipu od kuchni. Praktycznie pół dnia trzeba poświęcić, żeby finalnie powstał czterominutowy filmik – mówi Łukasz.

Łukasz Zgoda jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oleśnie. Aktualnie kończy Akademię Muzyczną we Wrocławiu.

– Pochodzę ze Strojca, ale jestem bardzo związany ze oleskim środowiskiem. Cały czas występuję w zespole Wind Band, a można mnie usłyszeć chociażby przy okazji oleskiego Jazzobrania. We Wrocławiu mam też kilka składów, z którymi gram, jak i również kilka własnych projektów. Najświeższym jest powstanie grupy „Łukasz Zgoda Electric Band”.

Zapraszamy do wysłuchanie piosenki Ani Wyszkoni z fizycznym udziałem Łukasza Zgody.

*- Zdjęcie – kadr z klipu.

Michał Krzyminski

Podziel się