Harcerze zaliczyli kurs przewodnikowski

Harcerze zaliczyli kurs przewodnikowski

Pokonując świąteczne rozleniwienie grupa harcerek i harcerzy z Lublińca, Olesna i Katowic wzięła udział w kursie przewodnikowskim „Na straży Granatu” zorganizowanym w Ośrodku Harcerskim w Kokotku, który odbył się w dniach 27-31 grudnia.

Harcerze spędzili pięć dni podnosząc wiedzę, umiejętności i przygotowując się do zdobywania stopnia instruktorskiego. Kurs zawierał elementy merytoryczne, uczestnicy zgłębili harcerski system wychowawczy i metodę harcerską, ale też mieli możliwość uruchomienia wyobraźni i przeżycia wspaniałej przygody na karaibskiej wyspie, gdzie spotykając starych szamanów wykazali się różnymi umiejętnościami.

2 stycznia zakończyli kurs przechodząc ostateczną próbę odwagi i kreatywności, zdobywając upragnione dyplomy kursu przewodnikowskiego i wyróżnienia związane z owocem granatu.

Wśród absolwentów kursu znaleźli się także olescy harcerze: Marta Dembowska, Iga Mieczkowska, Anna Górska, Tomasz Garus, Marta Eliasz, Michał Eliasz. Ponadto Marta Dembowska wykazała się niesamowitą kreatywnością i dojrzałością, co zauważyła kadra kursu i wyróżniła ją na tle innych uczestników.

Jednocześnie skoro uczestnicy kursu wykonali już jedno z zadań próby na stopień przewodnika, to życzymy im podjęcia wyzwania, dojścia do końca tej próby i podjęcia służby instruktorskiej w swoich środowiskach.

Kadra kursu: hm. Katarzyna Łukawska-Pasternak, pwd. Katarzyna Wesołowska, pwd. Paweł Krych.

*- Tekst i zdjecia: pwd. Katarzyna Wesołowska

Podziel się