Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (9-10 stycznia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (9-10 stycznia)

Po przerwie świąteczno-noworocznej wracamy  i ponownie zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie

Praszka

program


12509749_1085522641497986_6027421064726264832_n

roberto_zucaro


Dobrodzień

Koncert-WOSP-2016-Dobrodzien


Olesno

24WOSPpop


Rudniki

rudnikiwosp


Koncert kolęd – Wise Choice

plakat v2


Sport

Tenis stołowy

IX Grand Prix Gorzowa Śląskiego

IXGrandP


Piłka nożna

Praszkowska Liga Halowa – Ostatnia runda

Podium przeciwko sobie.

Przed ostatnią rundą M-GOKiS Praszka jest najbliższy zdobycia najcenniejszego trofeum, choć nie będzie wcale o to łatwo. Aktualnie ma jedno oczko przewagi nad Liswartą i Geotop-em oraz w zanadrzu o jedno spotkanie więcej do rozegrania. Nie oznacza to jednak, że już mogą zamawiać lokal na świętowanie. Kluczowymi spotkaniami, od których zależeć będzie ostateczny układ tabeli, będzie starcie gospodarza z wymienionymi drużynami.

Detronizacja Geotopu Olesno byłaby niewątpliwie sensacją XXI wieku, o której za kilkanaście lat mówić będzie sam Bogusław Wołoszański. Czy M-GOKiS pozbawi piątej gwiazdki oleśnian na swoim trykocie? Nie można zapomnieć o Liswarcie, bo gdzie dwóch się biję, tam trzeci korzysta…

Niżej w tabeli już tak ciekawie nie ma, ale walka o najwyższe lokaty będzie toczyć się do końca. Warto w sobotę zjawić się w Kotwicy, gdzie zacumuje znów halówka na wysokim poziomie! Od lat nie było tak emocjonującego zakończenia Praszkowskiej Ligi Halowej. Zapraszamy!

12506491_1098832706816725_1616799847_n


Siatkówka

III Liga siatkówki

Pimat Iskra Gorzów Śląski – SPS Głogówek

Sobota, 09.01.2016, godz. 17.00

Po rewanż!

Dla gorzowian jest to bardzo ważne spotkanie w kontekście dalszej egzystencji w III lidze. Piast w końcówce 2015 roku uległ liderowi z Namysłowa i ten odskoczył od pozostałych. SPS Głogówek, sobotni rywal Pimatu, to wicelider, dopiero trzecie miejsce autorstwa Iskry. Starta gospodarzy do pierwszego wynosi 7, do drugiego miejsca 2 punkty.

Z boku nie wygląda to kolorowa, nawet jeśli założy się różowe okulary, bowiem ambicje drużyny Bogdana Pawlaka sięgają znacznie wyżej. Czas to w końcu udowodnić solidną gra! Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się wygraną SPS-u 3:0, teraz liczymy na ten sam wynik, ale w drugą stronę. Twierdza Gorzów jeszcze w tym sezonie nie została zdobyta, niech tak pozostanie po wsze czasy!

Michał Krzyminski

Podziel się