Cztery przedszkola skrzyknęły się i zorganizowały bal

Cztery przedszkola skrzyknęły się i zorganizowały bal

We wtorek 12 stycznia w sali OSP Łowoszów odbył się pierwszy integracyjny bal przebierańców.

W balu udział wzięli milusińscy z przedszkoli w Łowoszowie, Sowczycach, Borkach Małych i Wojciechowie. Cała zintegrowana grupa liczyła ponad 70 osób.

Imprezę prowadziły animatorki z “Krainy Uśmiechu” fundując najmłodszych garść atrakcji. Dzieci wspólnie wykonywały układy taneczne, bawiły się chustą animacyjną, a nawet wspólnie recytowały wierszyk.

Dyrektorki z wiejskich przedszkoli wpadły na pomysł zintegrowania swoich podopiecznych.

– Nasze grupy nie są tak liczne jak te, które funkcjonują w mieście, dlatego wspólnie z koleżankami chciałyśmy zorganizować większą imprezę, która pomoże dzieciom się zintegrować. Jednocześnie bal przebierańców w tym roku przestał być kameralną zabawą – mówi Ewa Orzeszyna dyrektor przedszkola w Łowoszowie.

Inicjatywa została wsparta przez Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna. Nie mogłaby się również odbyć bez pomocy OSP Łowoszów, sołtysa i całej rady sołeckiej. Duże zaangażowanie w organizację miała Ewa Piontek oraz rodzice i dziadkowie najmłodszych, którzy wspierali organizację imprezy i jej przebieg.

– Cieszymy się z każdej okazanej pomocy i bardzo za nią dziękujemy. To pierwsza edycja balu integracyjnego, ale patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci już myślimy o kolejnej – mówią dyrektorki.

 

Podziel się