Wielka Orkiestra Praszkowskiej Pomocy na medal

Wielka Orkiestra Praszkowskiej Pomocy na medal

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ogrom pracy włożonej przez szereg osób zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia. 24. Finał w praszkowskim sztabie był szczególny, bowiem był rekordowy pod względem zasięgu, ilości atrakcji i ostatecznej zgromadzonej sumy. Pamiętajmy, że to wszystko samo się nie zorganizowało.

Łącznie wynik sztabu Praszka to 119 432,01 zł + 17 200 ml krwi + złoty pierścionek + waluta obca. Na 24. Finał zostało zaangażowanych ponad 300 wolontariuszy

– Jak co rok mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Nie mogliśmy wszystkich zaangażować, bo byłoby nas po prostu zbyt wielu – mówi Bartek Stańczyk z działu medialnego 24. Finału WOŚP w Praszce. – Nie sposób wymienić wszystkich wolontariuszy, ale w imieniu moim i głównych organizatorów bardzo dziękujemy za udział w tym szczytnym celu. Bez was nie dalibyśmy rady.

Praca związana z dniem kulminacyjny zaczęła się bardzo szybko. Przygotowania rejestracji i przyjmowanie wolontariuszy zaczynają się zwykle już w połowie października, natomiast rozmowy ze sponsorami rozpoczynają się w listopadzie. Z kolei zakończenie finału trwa jeszcze kilka dni po niedzielnym wydarzeniu. Bartek przesyła wszystkim podziękowania:

-Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim ludziom dobrego serca. Orkiestrowa niedziela to niezwykły czas. Zupełna fiesta w środku zimy, najbardziej gorący dzień w styczniu. Dzięki Wam udało nam się zebrać tyle funduszy.

Dziękujemy bardzo serdecznie poszczególnym osobom z naszego sztabu, bo włożyli masę pracę w to przedsięwzięcie. Poczynając tradycyjnie od Hirka Wiesnera – od którego zaczęła się orkiestra w Praszce. Joasi Cholak za to, że kolejny raz zgodziła się i wzięła na swe ramiona ciężar szefa sztabu – a bycie nim w Praszce to nie lada wyczyn.

Podziękowania dla Rafała Pilaka, Piotrka Popiela, Bartka Kałwaka i Damiana Antoniewskiego za pomoc przy pozyskiwaniu sponsorów i środków na nasze atrakcje. Grażynie Walków za oprawę artystyczną. Ani Orzechowskiej za opiekę nad wolontariuszami.

Dziękujemy Oldze Grajek za ogarnianie sekretariatu i za ciepłą kawę dla działu medialnego. Szczególne dzięki dla naszego działu technicznego, obsługę transmisji online, pociągnięcie setek metrów kabli – Janek Lebioda, Marek Kuliberda, Wojtek Grzebiela, Leszek Cholak, Paweł Marciniak, Rafał Żywioł. Dzięki za foto i video dla Tomka Olszowego, Krzysia Szczepańskiego oraz Radka i Wiesia Pilaków.

Za mega nagłośnienie dla Grzesia i Konrada Goclików. Najpiękniejsze podziękowania dla Rafała Wyrębaka – który po raz pierwszy samodzielnie i tak przepięknie prowadził nasz finał – gwarantuje już teraz – na pewno nie ostatni! Szczególne podziękowanie dla Rafała Simbora, z którym bezpośrednio pracowałem w dziale medialnym, wrzuciliśmy setki fotek i kilkanaście filmów oraz prowadziliśmy aukcje internetowe, opowiadaliśmy o naszym finale u kilku naszych patronów medialnych, do gazet oraz stacji radiowych.

Dziękujemy też tym, których nie wymieniłem – nie sposób jest wszystkich ogarnąć. Siema i do zobaczenia za rok!

My ze swojej strony dziękujemy Bartkowi za wzorową pracę działu medialnego. Świetny kontakt i profesjonalizm! Bartek działa w sztabie już szósty rok, a ma dopiero 19 lat. Brawa za szczere intencje dla wszystkich organizatorów.

Zapraszamy na oficjalny profil praszkowskiego sztabu, gdzie dodano ponad 1 000 zdjęć, masę informacji i wiele innych ciekawostek:

Sztab Praszka

Michał Krzyminski

Podziel się