UKS Gwiazda z sukcesami pływackimi

UKS Gwiazda z sukcesami pływackimi

Zawodnicy UKS Gwiazda Olesno dobrze zaprezentowali się w okręgowych zawodach pływackich w Zdzieszowicach w sobotę 16 stycznia, które odbyły się w ramach Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

W zawodach brało udział 61 dziewcząt i 65 chłopców z roczników 2004-2006 z 9 klubów województwa opolskiego. Każdy uczestnik musiał przepłynąć 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym.

Grupa treningowa UKS Gwiazda prowadzona na co dzień przez Katarzynę Adamczyk-Bułę godnie reprezentowała barwy klubu. W tym dniu w zawodach udział wzięli: Jakub Bioły, Zofia Gajda, Emilia Gernand, Marek Janicki, Oliwia Kościelna, Maksymilian Rataj, Paulina Stanoszek, Agata Toman, Marta Wystalska pod opieką Arkadiusza Panka.

Walka o każdą setną sekundy była zacięta, ale humory dopisywały. Każdy zawodnik z klubu UKS poprawił swoje miejsce w rankingu, w porównaniu z poprzednimi zawodami w Kędzierzynie-Koźlu. Na największe brawa zasłużyła Emilka Gernand (2006), która w motylku zajęła II miejsce z czasem 49,74.

– Z dyplomem w ręku, śniegiem w butach cała grupa ze śmiechem wróciła do Olesna – relacjonuje Anna Bryś-Gajda. – Dziękujemy trenerom za ich pracę oraz życzymy wielu sukcesów, nowych kandydatów, a już trenującm medali i pucharów. Trzymamy kciuki za starszych kolegów, którzy w następną sobotę też będą walczyli o kolejne punkty.

 

Podziel się