Ogrom atrakcji na ferie w Oleśnie

Ogrom atrakcji na ferie w Oleśnie

Już 1 lutego rozpoczynają się dwutygodniowe ferie w województwie opolskim. Gmina Olesno przeznaczyła w tym roku 36 tys. zł na organizację ferii w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

W programie znalazły się nie tylko zajęcia stacjonarne (plastyczne, muzyczne, gry i zabawy), ale także wyjścia na basen, wyjazdy do kina, a nawet na narty.

Ciekawie zapowiadają się również ferie organizowane przez Miejski Dom Kultury. Tam również na najmłodszych czekają instruktorzy, by wspólnie bawić się i aktywnie spędzić wolny czas. Oprócz gier i zabaw przewidziano również bezpłatne projekcje filmów animowanych oraz biletowane przedstawienie teatralne (bilet w cenie 10 zł).

Ferie_w_MDK_2016

Na najmłodszych czeka również Filia dla Dzieci w Oleskiej Bibliotece Publicznej, gdzie w każdy wtorek i czwartek ferii, w godzinach od 16 do 17,  odbywać się będą zabawy plastyczne, gry i zagadki oraz jak przystało na zajęcia w bibliotece – głośne czytanie wybranych książek.

feriewbibliotece2016

Półzimowisko dla uczniów szkół podstawowych przygotowała również Świetlica Środowiskowa (ul. ks. B. Aleksandra). W pierwszym tygodniu ferii dla wszystkich zgłoszonych dzieci, przygotowano moc atrakcji wśród nich m.in. bal karnawałowy oraz Wielki Turniej w Piłkarzyki.

1517552_947517378676579_2036981340577336853_n

Przypominamy również o otwartym lodowisku przy ul. Kościuszki oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Anpol” w Starym Oleśnie, a także o „Oleskiej Lagunie”, która czeka na wszystkich amatorów pływania!

Szczegółowy program szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Olesno:

Ferie_zimowe_w_szkołach_1 Ferie_zimowe_w_szkołach_2 Ferie_zimowe_w_szkołach_3 Ferie_zimowe_w_szkołach_4 Ferie_zimowe_w_szkołach_5

Podziel się