Przedszkolaki z Radawia zaprosiły wszystkich seniorów

Przedszkolaki z Radawia zaprosiły wszystkich seniorów

W przedszkolu w Radawiu dzień babci i dziadka obchodzono hucznie, bowiem do placówki zaproszono wszystkich seniorów z okolicy, organizując w ten sposób dzień seniora.

Kryterium zaproszeń był wiek, ponieważ przedszkolaki osobiście zapraszały panie i panów powyżej 75 roku życia. Wszystko oczywiście z okazji dnia babci i dziadka.

Zorganizowano poczęstunek, loterię oraz występy artystyczne najmłodszych.

– Część seniorów nie ma wnuków, więc postanowiliśmy zaprosić wszystkich, dzięki czemu była okazja, żeby się spotkać – mówi Marzena Jendrecka-Hańc, jedna z organizatorek z rady rodziców. – W sumie zostało zaproszonych ponad sto osób, ale część niestety musiała odmówić z powodu choroby.

Przedszkolaki dumnie występowały przed publicznością, a dla swoich przodków przygotowali kilka prezencików. Milusińcy bardzo przeżywali występy, ale podkreślali, że robią to dla swoich dziadków.

– Życzymy im sto lat, zdrowia, uśmiechu i pieniążków – mówią przedszkolaki Szymon Miś, Milena Jendrzej i Fabian Szczygioł. – Będziemy dla nich śpiewać, recytować wierszyki i wręczać prezenty. Bardzo się cieszymy.

Organizację przedsięwzięcia wspomogło Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Radawie. Impreza była darmowa, dzięki hojności sponsorów: sklep spożywczy Anna Pyka, Ogrodnictwo Mendel-Oleksowicz, Piekarnia Kotarski oraz Centrum Ogrodnicze “Twój ogród” Katarzyna Mendla-Miś.

To nie jedyna inicjatywa rodziców. Podczas ferii rodzice planują odnowić przedszkole, pomalować ściany czy wymienić dywany.

Cieszą takie społeczne inicjatywy!

Damian Pietruska

Podziel się