Oleska straż z nowym sprzętem

Oleska straż z nowym sprzętem

Renault Trafic do przewozu ratowników, Renault Trafic kwatermistrzowski, Ford Ranger rozpoznawczo–ratowniczy, namiot ewakuacyjny oraz agregat prądotwórczy stacjonarny o mocy 75 kVA to nowy sprzęt oleskich strażaków.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie odbyło się w czwartek 14 stycznia. Okazją ku temu było spotkanie, które zwołał Komendant Powiatowy st. kpt. Wojciech Wiecha podsumowujące działalność straży w powiecie oleskim w 2015 roku. W spotkaniu wziął udział Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Karol Stępiń oraz samorządowcy powiatowi i gminni.

Zakup nowego sprzętu sfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz ze środków finansowych przekazanych ze Starostwa Powiatowego oraz poszczególnych gmin powiatu oleskiego.

Poświęcenia pojazdów i sprzętu dokonał kapelan wojewódzki strażaków ks. Józef Urban i proboszcz oleskiej parafii  Walter Lenart.

Spotkanie było także okazją do pożegnania przez samorządowców i strażaków powiatu oleskiego nadbrygadiera Karola Stępnia, który odchodzi na emeryturę.

*- Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Oleśnie, KP PSP Olesno.

Podziel się