Dance Macabre, czyli LARP w Oleśnie

Dance Macabre, czyli LARP w Oleśnie

Będzie to coś nietuzinkowego, grono osób zagra w grę fabularną polegającą na odegraniu przydzielonych ról, a wszystko odbędzie się bez wcześniejszych prób. Jesteśmy na tak za takimi inicjatywami!

Dość zagadkowe zagadnienie LARP można w dość prosty sposób wytłumaczyć. Za definicją Larpbase jest to:

 Wydarzenie, podczas którego uczestnicy (gracze) wcielają się w role (postacie), przy zachowaniu założenia tożsamości ciała gracza oraz postaci; posiadające zbiór zasad oraz początek oraz nie posiadające sztywnego scenariusza (w rozumieniu scenariusza teatralnego).

LARP w Oleśnie odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Lotników Polskich w poniedziałek 1 lutego o godzinie 10:00. Przedsięwzięcie wspiera Pizzeria-Pub Soprano.

– Wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy – mówi Michał Skowronek, jeden z organizatorów. – Planowaliśmy “larpa” od pewnego czasu, bo jeździliśmy po konwentach i zawsze była fajna zabawa. Pomyśleliśmy, że warto zorganizować takie przedsięwzięcie w Oleśnie.

Łącznie będzie nas około dwudziestu, większość to licealiści i gimnazjaliści, ale również osoby dorosłe.

Gra osadzona będzie w świecie Warhammera, czyli świecie fantasy, a tak jest zapowiadany scenariusz:

Podczas Geheimnisnacht w 2010 roku, hrabia Vlad von Carstein na szczycie wieży Drakenhof, odmówił inwokację z kart Dziewięciu Ksiąg Nasha. Zew tej okrutnej magii spowodował, że trupy zaczęły wychodzić spod ziemi. Dla Trzech Imperatorów był to początek walki z wampirami, trwającej ponad 122 lata.

W 2051 roku zastępy von Carsteinów oblężyły Altdorf. Nawet najeżone palami fosy nie mogły powstrzymać tych żywych trupów. Vlad przedstawił propozycję – służba za życia lub po śmierci. Wielka Narada dostojników będzie musiała zdecydować…

Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek 1 lutego do Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie na godzinę 10:00.

Michał Krzyminski

Podziel się