Zmiany, wzmocnienia i odejścia – LZS Rudniki

Zmiany, wzmocnienia i odejścia – LZS Rudniki

Mimo łagodnej zimy, LZS Rudniki mocno ją odczuwa. Poważne zmiany nastąpiły w zarządzie oraz w kadrze zespołu, który jest w czołówce A klasy. Czy zmiany wyjdą na dobre?

W piątek 22 stycznia w Rudnikach odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze miejscowego klubu. Podczas jego trwania wybrano między innymi nowy zarząd. Zmiany zaszły na stanowisku wiceprezesa oraz członka zarządu. Odpowiednio posady piastują aktualnie Przemysław Pawelec i Mariusz Knetki.

– Piotr Rasztar i Mateusz Jurczyk już wcześniej poinformowali, że rezygnują ze swoich funkcji z powodów osobistych, dlatego też nie byli obecni na wyborach – mówi Janusz Staniszewski, sekretarz LZS-u Rudniki. – Poprzedni zarząd przykładał się do swoich obowiązków i starał się je jak najlepiej wykonywać. Myślę, że podobnie będzie z nowym składem. Jeżeli chodzi o Przemka Pawelca to zaproponowaliśmy mu taką kandydaturę i zgodził się bez problemu.

Podsumowując zarząd LZS-u Rudniki tworzy:

  • Prezes – Adam Adamczyk,
  • Wiceprezes – Przemysław Pawelec,
  • Sekretarz – Janusz Staniszewski,
  • Skarbnik – Wojciech Falat,
  • Członek zarządu – Mariusz Knetki.

Cel zarządu pozostają bez zmian, czyli walka o awans. W perspektywie roszad kadrowych może być ona jednak skomplikowana. Z drużyną żegnają się Tomasz Czechowicz, Kamil Więdłocha i najprawdopodobniej Tomasz Dorota. Ponadto Witold Bejm wrócił z wypożyczenia do OKS-u Olesno.

– Są to poważne osłabienia, ale nie rozpaczamy – mówi Tomasz Jasiński, trener LZS-u Rudniki. – Uważam, że kadrę mamy na tyle mocną, że jesteśmy w stanie zastąpić każdego. Chłopaki, którzy zostali są godni tego, by zając ich miejsce, bo po prostu na to zasługują.

Nie zmienia to faktu, że odchodzi trzon zespołu świadczący o grze LZS-u Rudniki. Dorota (jeszcze są prowadzone rozmowy) zamierza związać się z grającym w lidze okręgowej WKS-em Wieluń, Czechowicz już w B-klasowej Prośnie Zdziechowice, a popularny “Egon” przeszedł do B-klasowych Budowlanych Strojec.

– Chłopaki postanowili zmienić klub, ale nie mamy im tego za złe. Wszystko odbyło się w przyjacielskich stosunkach i dziękujemy za grę dla LZS-u Rudniki. Transfery wynikały po części z osobistych spraw, więc nie będziemy nikomu robić problemów – komentuje Jasiński. – Cały czas mówi się o nas w kontekście awansu, ale ja tonuję te oczekiwania. Nie ma co nakręcać się na “okręgówkę”, bo sami do końca nie wiemy, czy organizacyjnie na dzień dzisiejszy podołalibyśmy w wyższych rozgrywkach. Wiadomo, że każdy tego chce i o tym marzy, ale to musi być poparte wieloma czynnikami. Dodatkowo mamy bardzo wyrównaną ligę. Mocny jest Hetman, Piast pokazał się z bardzo dobrej strony, a pozostali prezentują również dobry futbol. To będzie bardzo ciekawa runda.

Rudniczanie 6 marca rozegrają mecz pucharowy z LZS-em Ligota Oleska, a 12 marca startuje runda wiosenna A klasy. W kontekście wzmocnień rozmowy są owiane tajemnicą. Wiadomo jedynie, że prowadzą rozmowy z Marokańczykiem Khalid’em Aounzou.

– Ostatnio Aounzou nie grał nigdzie, a jego ostatnim zespołem był klub w Maroko – mówi Janusz Staniszewski. – Z rozmowy z nim wynika, że grał kiedyś w reprezentacji Maroka do lat 16. Czekamy na certyfikat z Federacji Maroka na pozwolenie gry w naszym klubie. Więcej póki co nie chcę zdradzać, ale zapewniam, że dwóch, trzech zawodników wzmocni nasz LZS.

Plan sparingów:

LZS Rudniki – Warta Działoszyn – 30.01. 2016

LZS Rudniki – Start Dobrodzień – 06.02.2016

LZS Rudniki – Victoria Skomlin – 13.02.2016

LZS Rudniki – LZS Gronowice – 20.02.2016

LZS Rudniki – Liswarta Krzepice – 27.02.2016

Rok 2016 jest szczególny dla LZS-u Rudniki, który świętuje 90-lecie istnienia klubu. Z tej okazji szykowane są huczne obchody, o których na pewno poinformujemy Was w stosownym czasie.

Michał Krzyminski

Podziel się