Dobrodzień poza oleskim zasięgiem

Start Dobrodzień w 13 kolejce opolskiej III ligi koszykówki pokonał na wyjeździe OKS Olesno 103:84, zdobywając ponad sto punktów w kolejnym meczu. Trener Piotr Foltyn miał jednak do swoich zawodników sporo pretensji.

Od początku było widać, że oba zespoły dzieli różnica klas. Koszykarze z Dobrodzienia, wspomagani przez licznie zgromadzoną publiczność (mecz rozgrywany był w Oleśnie!) błyskawicznie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Wynik pierwszej kwarty 34:19 mówi wiele. W drugiej odsłonie zawodnicy z Dobrodzienia powiększyli przewagę do 55:34.

W trzeciej kwarcie do głosu zaczęli dochodzić oleśnianie. Po pierwsze zauważyli, że przeciwnik nie taki straszny, a po drugie goście mając zdecydowaną przewagę, ewidentnie odpuścili, do czego sporo pretensji miał trener Foltyn, czego nawet nie próbował ukrywać.

– Dobrze graliśmy w pierwszej połowie, ale w drugiej miałem już sporo pretensji do zawodników – ocenia szkoleniowiec Start-u. – W późniejszej fazie podeszli już jak do wygranego meczu, wkradło się rozluźnienie i stąd gorsza dyspozycja. Samo jednak nic się nie wygrywa. Przy dobrym wyniku mogliśmy przećwiczyć nowe warianty, ale zawodnicy wymyślali swoje schematy, o co miałem najwięcej żalu.

Ostatnia odsłona to już niemal wyrównana gra, którą olescy zawodnicy przegrali jedynie jednym punktem.

– Cieszy to, że walczyliśmy i nie zważaliśmy na wynik – mówi Adam Richter, grający trener OKS-u. – Wiadomo, że jest to zespół, nie ukrywajmy, w tej chwili poza naszym zasięgiem. Zagraliśmy zespołowo i zaliczyliśmy kilka fragmentów dobrej gry.

W sezonie zasadniczym OKS rozegra jeszcze trzy mecze: z Weegree AZS KU 1 PO Opole w czwartek 4 lutego o godzinie 19.00, z MMKS Kędzierzyn-Koźle w piątek 19 lutego oraz z Weegree AZS KU PO 3 Opole – termin jeszcze nie ustalony, wiadomo tylko, że mecz odbędzie się po 14 lutym.

Start ma do rozegrania jeszcze jeden wyjazdowy mecz z Weegree AZS KU PO 3 Opole w czwartek 18 lutego.

Tak wygląda aktualna tabela (źródło ozkosz.pl):

tabela_kosz

OKS Olesno – KS Start Meble Dobrodzień 84:103 Olesno, 28.01.2016.

(19:34, 13:21, 25:20, 27:28)

OKS Olesno: Tomasz Pieszyński 31, Zbigniew Jasiński 20, Adam Richter 11, Dawid Turkowski 9 (3), Michał Kwaśnicki 4, Michał Binek 3, Maciej Głowacki 2, Maciej Opiela 2, Oskar Augustynowicz, Grzegorz Jarosławski. Trener Adam Richter.

KS Start Meble Dobrodzień: Wojciech Kotlewski 39 (4), Michał Cieśla 28 (3), Michał Czekaj 12 (2), Mateusz Guliński 11 (3), Rafał Desczyk 5, Mariusz Kwasek 4, Piotr Żmuda 4, Mariusz Rybka, Tomasz Sikora, Dominik Desczyk, Marek Nowak. Trener Piotr Foltyn.