ŚDS w Ganie z nowym samochodem

ŚDS w Ganie z nowym samochodem

Opel Vivaro to nowy samochód Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. We wtorek 26 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu, który służyć będzie do przewozu uczestników.

W uroczystości udział wzięły władze gminy Praszka, kierownicy i przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej oraz zaprzyjaźnione placówki powiatu oleskiego, a przede wszystkim podopieczni ośrodka wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza, duszpasterza ośrodka Mieczysława Papiernika, który dokonał poświęcenia samochodu.

Danuta Janikowska, zastępca burmistrza przekazała dyrektorowi ŚDS-u kluczyki do nowego samochodu, który służyć będzie do codziennego transportu podopiecznych.

Opel Vivaro o wartości 130 tysięcy złotych jest formalnie samochodem placówki w Ganie. Samochód został zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Wojewódzki w Opolu. Ubezpieczenie auta zostało wykupione przez gminę Praszka.

Po Mszy Świętej i poświęceniu samochodu, goście udali się do świetlicy ośrodka, gdzie przygotowany został poczęstunek. W trakcie mile spędzonego czasu, można było podzielić się refleksjami minionego roku, powspominać, pośmiać się, po prostu pobyć w swoim towarzystwie, ciesząc się chwilą spędzoną razem i zatrzymać się w biegu na jeden moment.

Informacja i zdjęcia: ŚDS Gana.

Podziel się