118 km/h w terenie zabudowanym

118 km/h w terenie zabudowanym

28-latek pędził osobowym volkswagenem w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Policjanci z Olesna zatrzymali mu już prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym. Na konto kierowcy trafiło także 10 punktów karnych.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleskiej komendy zatrzymali w Gosławicach (DK-46) do kontroli drogowej kierującego passatem. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaka poruszał się pojazd. Kierujący przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 68 km/h.

Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Funkcjonariusze za niebezpieczną jazdę zatrzymali na 3 miesiące jego prawo jazdy oraz ukarali 400 złotowym mandatem karnym. Na konto kierowcy trafiło także 10 punków karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się