Harcerze organizują “EkoWalentynki” i Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze organizują “EkoWalentynki” i Dzień Myśli Braterskiej

Olescy harcerze nie próżnują. Tylko w najbliższym czasie z ich inicjatywy mają odbyć się dwie akcje: Dzień Myśli Braterskiej i “EkoWalentynki”.

Od środy 10 lutego do poniedziałku 22 lutego harcerze ogłaszają w mieście akcję “EkoWalentynki”.  Akcja będzie polegać na zbieraniu starych, zużytych baterii. Można je oddać dwa razy w tygodniu w domu harcerza przy ulicy Krasickiego (poniedziałek o godz. 16 i wtorek o godz.18), a w zamian można otrzymać lizaki w kształcie serca.

W ten sposób harcerze chcą promować ekologiczne zachowania. Akcja odbywa się również na terenie Lublińca.

W poniedziałek 22 lutego obchodzony będzie coroczny Dzień Myśli Braterskiej (DMB). To pamiątka scoutingu na świecie i dzień integracji dla wszystkich harcerzy i scoutów. Tym razem wyjątkowy, bo odbędzie się on na rynku w Oleśnie. O godz. 17. harcerze, władze miasta i zaproszone przez nas organy społeczne oraz mieszkańcy miasta staną w jednym harcerskim kręgu, zaśpiewają harcerską piosenkę i puszczą tradycyjną harcerską “iskierke” (uściśnięcie dłoni obiegające koło z pozdrowieniem – Czuwaj).

– Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do spotkania z nami tego wieczoru, choćby na moment, na chwilkę, wszystko może zająć maksymalnie 10-15 minut – mówi Zuzanna Tiffert.

Podziel się