Oleskie młodziczki walczą o jak najwyższe miejsca

Oleskie młodziczki walczą o jak najwyższe miejsca

Siatkarskie młodziczki OKS-u Olesno rozpoczęły batalię o miejsca 5-8 w opolskiej lidze, w której oprócz oleskiej drużyny uczestniczą: dwa zespoły SMS Opole II LO i MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszy turniej odbył się 20 lutego w Opolu, w którym wygrały oleśnianki pokonując obydwa zespoły z Opola w jednym meczu 2:1, a w drugim 2:0. Nieco gorzej wyglądał turniej rozegrany w Oleśnie 27 lutego, gdzie OKS uległ w meczu z zespołem Opola 1:2, zaś z ekipą Kędzierzyna 0:2.

Mecze młodziczek relacjonuje trener Robert Morawski.

– Pomimo nieudanego występu w Oleśnie, należy pozytywnie ocenić dziewczęta zważywszy, że ani w pierwszym, ani w drugim turnieju nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie. Okazję do pokazania się miały dziewczęta z mniejszym doświadczeniem meczowym i to jest największy plus tego etapu rozgrywek. Oleśnianki z każdym spotkaniem nabierają doświadczenia i pewności siebie, i z tego bardzo się cieszę.

Turniej w Oleśnie może nam nie wyszedł, ale czasami tak bywa, główną przyczyną tych porażek były indywidualne błędy techniczne i na pewno słabsza dyspozycja w zagrywce. Trudno jednak dziewczętom odmówić woli walki, bardzo się starały, a pewność zachowania na boisku będzie narastać wraz z każdym kolejnym meczem, co zaowocuje w przyszłym sezonie.

Mam nadzieję, że turniej w Kędzierzynie wypadnie lepiej, może w końcu będziemy mogli wystąpić w optymalnym składzie, co też pozwoli na grę dziewczętom z mniejszym doświadczeniem, ponieważ ze szkoleniowego punktu widzenia planuję tam grać dwoma szóstkami. Pierwszą partię zagramy optymalną szóstką, a drugą zagra zupełnie inna szóstka, jeżeli dojdzie do „tie-breaka”, to zobaczymy.

Młodziczki po zakończeniu rozgrywek chcą rozegrać jeszcze kilka turniejów towarzyskich, aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu. Oleskie siatkarki mają również wystartować w rozgrywkach siatkówki plażowej.

OKS wystąpił w składzie: Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Agata Wąsik, Julia Ziółkowska, Karolina Bednarska, Weronika Raś, Julia Famuła, Laura Kacała, Wiktoria Wiecha, Wiktoria Staffa, Patrycja Małysa, Karolina Trocha, Tosia Antkowiak, Barbara Szczepańska, Laura Gręda, Agnieszka Bawej, Julia Chęcińska. Trener Robert Morawski.

Aktualna tabela (źródło OZPS)

(kliknij, aby powiększyć)

tabela_mlodziczki

Podziel się