Frajerska porażka OKS-u

OKS Olesno przegrał na inaugurację rundy wiosennej z Pogonią Prudnik 1-2, mimo że prowadził już 1-0.

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka początkowo wybornie sobie radzili. Kontrolowali spotkanie, przerywali wszystkie akcje rywala, rządzili w środku pola i szybko udało im się zdobyć jedną z najładniejszych w tym sezonie bramek. W 9. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Michała Bieniasa pięknie nożycami strzelił wracający do OKS-u Chidi Obaka.

Chwilę później mogło być nawet 2-0, ale Obaka nie sięgnął piłki zagrywanej w polu karnym przez Krzysztofa Meryka.

Niestety po pół godziny gry goście wyrównali w zamieszaniu podbramkowym, w którym Tomasz Kubacki zderzył się z Michałem Bieniasem głowami, co wykorzystali rywale. To była pierwsza groźna akcja Pogoni.

OKS próbował błyskawicznie odpowiedzieć i była ku temu świetna okazja, ale cudów w bramce dokonał golkiper z Prudnika. Najpierw obronił z bliska strzał głową Wojciecha Hobera, a później jeszcze dobity strzał Krzysztofa Meryka.

Kiedy Pogoń wyrównała, na boisko wkradł się chaos, a mecz nie był już tak jednostronny. Stracona bramka zdecydowała namieszała w głowach oleskich zawodników, za to gościom dodała wiatru w plecy.

W 63. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie przy braku reakcji defensywy OKS-u, a zdobytego prowadzenia nie oddali już do końca, skutecznie rozbijając wszelkie akcje zaczepne miejscowych.

– W kluczowych momentach zawodnicy, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie gry, podejmowali zupełnie odwrotne decyzje – ocenia Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Najgorsze, że znowu wracamy do tej niby pięknej gry, która nic nie daje. Brakuje w nas pokory, nie pamiętamy, że mecz trwa dziewięćdziesiąt minut i dopiero kiedy sędzia gwizdnie ostatni raz, spotkanie jest zakończone. Zadowalamy się byle czym, uspokajamy, w skutek czego kolejny raz w tym sezonie oddajemy frajersko punkty.