PSP Wachów znów najlepszy w gminie

PSP Wachów znów najlepszy w gminie

W czwartek 3 marca odbyły się zawody gminne w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach wystartowały szkoły podstawowe z gminy Olesno, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Faworytami zawodów byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie, którzy w tym roku zdobyli indywidualne mistrzostwa gminy Olesno w tenisie stołowym.

W hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie nie zabrakło emocji i zaciętych pojedynków, a drużyny rywalizowały w systemie rosyjskim.

W kategorii dziewcząt i chłopców zwyciężyła reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Wachowie, której opiekunem był Tomasz Kaliciak. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Dominika Lelek oraz Wiktoria Poloczek, natomiast wśród chłopców Michał Bawej oraz Patryk Kazior. Wygrywając obie kategorie szkoła z Wachowa okazała się absolutnym dominatorem wśród szkół podstawowych w tenisie stołowym w gminie Olesno.

Zwycięzcy zawodów gminnych reprezentowali gminę Olesno w zawodach powiatowych, które odbyły się dzień później 4 marca w Dalachowie. Podopieczne Tomasza Kaliciaka zajęły 4 miejsce w powiecie, natomiast chłopcy Michał Bawej oraz Patryk Kazior zdobyli wicemistrzostwo powiatu, co jest bardzo dużym sukcesem w historii Szkoły.

Warto zaznaczyć, że do zdobycia pierwszego miejsca zabrakło jednego wygranego pojedynku z drużyną z Kozłowic, która okazała się najlepsza w powiecie oleskim.

– To dla mnie, moich uczniów i całej szkoły w Wachowie wielki sukces – ocenia Tomasz Kaliciak, nauczyciel wychowania fizycznego w PSP Wachów. – W obecnym roku szkolnym zdobyliśmy w kategorii dziewcząt i chłopców mistrzostwo gminy indywidualnie i drużynowo, jak również zabrakło bardzo niewiele do zdobycia mistrzostwa powiatu w kategorii chłopców. Mogę jedynie podziękować naszym reprezentantom szkoły za walkę i wielkie zaangażowanie w każdym meczu. Jest to dla nas ogromny sukces, że możemy się liczyć w walce o najwyższe miejsca nie mając do dyspozycji sali gimnastycznej i przygotowując się do zawodów szkolnych jedynie na korytarzu szkolnym. Teraz pozostaje nam ciężka praca w kolejnych miesiącach, aby za rok powtórzyć sukces i po raz kolejny być najlepszą szkołą w gminie Olesno w zawodach tenisa stołowego.

Wyniki spotkań PSP Wachów na zawodach powiatowych w Dalachowie:

Dziewczęta:

PSP Wachów 0:3 PSP Dalachów
PSP Wachów 2:3 PSP Kościeliska
PSP Wachów 0:3 PSP Kowale

Chłopcy:

PSP Wachów 3:2 PSP Kowale
PSP Wachów 1:3 PSP Kozłowice
PSP Wachów 3:1 PSP Cieciułów
PSP Wachów 3:0 PSP Kościeliska

*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów

Podziel się