Oleskie gimnastyczki w telewizji

Oleskie gimnastyczki w telewizji

We wtorek 15 marca gimnastyczki z UKS Gwiazda Olesno wystąpiły w nadawanym na żywo programie “O!polskie o poranku” w TVP 3 Opole.

Zawodniczki zaprezentowały się w trzech układach choreograficznych. Prowadzący program przeprowadzili krótką rozmowę z przedstawicielami klubu: Jackiem Bąkiem, prezesem, Allą Potapovą, trenerką i Marią Lorek, mamą jednej z uczestniczek.

Rozmawiano o historii klubu, bieżącej działalności i planach klubu.

– Dla dziewczynek było to kolejne nowe doświadczenie artystyczne, tym bardziej motywujące, że cały pokaz wyemitowano na żywo – ocenia Jacek Bąk. – To właśnie takie wydarzenia mobilizują do dalszego działania zarówno osoby czynnie uczestniczące w pokazach, jak również te wspierające, a ponadto promują miasto i gminę Olesno.

Warto zaznaczyć, że UKS Gwiazda jako jedyny klub w województwie opolskim propaguje gimnastykę artystyczną jako dodatkową formę aktywności fizycznej. Mając na uwadze fakt ciągłego wzrostu ilości dzieci uczęszczających na zajęcia, staje się coraz bardziej prestiżową dyscypliną sportową w regionie.

Program z udziałem oleskich gimnastyczek można zobaczyć tutaj (od 39 minuty): http://opole.tvp.pl/24380097/15-marca-2016

Zdjęcie: UKS Gwiazda Olesno.

Podziel się