Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (19-20 marca)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (19-20 marca)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Koszykówka

Baraże o II Ligę

KS Start Meble Dobrodzień – DAAS BASKET HILLS Bielsko Biała

Sobota, 19.03.2016, godz. 15.00

Tu już nie ma łatwych meczów i w każdym starciu trzeba dać z siebie sto procent. Po przegranym półfinale z MKKS-em Rybnik przed stolarzami szansa na rehabilitację w walce o trzecie miejsce strefy śląsko-opolskiej. To jakie miejsce zajmą na koniec, będzie miało wpływ na rozstawienie w dalszej rywalizacji. Przypomnijmy, że Start Dobrodzień jeszcze nie przegrał na własnym parkiecie!


Siatkówka

Piast Pimat Iskra Gorzów Śląski – Start Namysłów

Sobota, 19.03.2016, godz. 17.00

Się porobiło… Piast musi wygrać i liczyć na potknięcie Głogówka. W przeciwnym wypadku znikają szanse na baraże. Okaże się w sobotę, czy Piast jest w stanie walczyć z najlepszymi, bowiem przyjdzie im toczyć bój o wszystko z liderem.


Piłka nożna

IV Liga, 19 kolejka

OKS Olesno – Start Namysłów.

Sobota, 19.03.2016, godz. 15.00

Kredyt zaufania, jakim został obdarzony Grzegorz Krawczyk, spłaca się. Zarząd klubu bardzo mądrze postąpił, zatrzymując szkoleniowca w trudnym okresie z początku sezonu. Pracę trenera można oceniać po pełnym sezonie, czego raczej nie praktykują zespoły z polskiej ekstraklasy (Śląsk Wrocław w sezonie 2015/2016 ma już czwartego trenera).

Jakiś czas temu przyrównywaliśmy sytuację OKS-u do… drzewa i ogrodnika. Czas pokazał, że nasza przypowieść okazała się celna.

Słaby początek sezonu w wykonaniu OKS-u Olesno to już tylko niewyraźne wspomnienia, przed nim realna szansa na zamieszanie w czubie tabeli. Start Namysłów jednak nie będzie należeć do łatwych przeciwników. On punktów potrzebuje zdecydowanie bardziej.


A klasa, I grupa, 15 kolejka

LZS Rudniki – LZS Ligota Oleska

Sobota, 19.03.2016, godz. 15.00

O rywalizacji tych drużyn już sporo napisaliśmy. Zawsze były to słowa pochwalne, bo te zespoły na to zasługują. To mecz z serii tych, których nie można przegrać. To walka o prestiż i udowodnienie wyższości nad rywalem. Obie ekipy wygrały swoje inaugurujące mecze w A klasie, a goście już zdążyli pokonać zespół Tomasza Jasińskiego w Pucharze Polski. Kto będzie górą tym razem? By poznać wynik, trzeba zjawić się o 15.00 w Rudnikach, a nie śledzić tylko profile klubowe na facebooku… Zapewniamy, że atrakcji na zabraknie.

O historii starć tych drużyn można bowiem książki pisać!

Na boisku można spodziewać się twardej, a zarazem ciekawej gry.


LZS Uszyce – LZS Rożnów

Niedziela, 20.03.2016, godz. 15.00

Wygrać dwa razy z rzędu derby to wielka sztuka, która nie udała się gospodarzom. Przypomnijmy, że w meczu inaugurującym rundę wiosenną Piast zrewanżował się LZS-ie Uszyce za przegraną z jesieni. Teraz trzeba szybko o tym zapomnieć i podejść do kolejnego spotkania.LZS Rożnów jest sąsiadem w tabeli, ale to nie kamienica, żeby uśmiechać się do każdego lokatora. Tu ma być ogień!


B klasa, 15 kolejka

Albor Borki Małe – LZS Wojciechów

Niedziela, 20.03.2016, godz. 15.00

Pojedynek maluczkich B klasy, którzy w tym sezonie nastawiają się raczej na sprawienie kilku niespodzianek. Głównej roli bowiem nie grają. Albor może się pokusić o kolejne punkty, będzie zdecydowanie łatwiej niż z Budowlanymi.


Budowlani Strojec – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 20.03.2016, godz. 15.00

Kto to jest: gra na poziomie A klasy, piłkarzy ma na IV ligę, a występuje w B klasie? Nagrodą jest prenumerata naszej gazety. Oczywiście żartujemy z nagrodą, jeszcze nie mamy papierowego wydania. Jeszcze…

Co do zagadki, oczywiście mówimy o Budowlanych, którzy, patrząc na papiery, powinni lać wszystkich. Czy tak będzie i tym razem? Oczekiwania co do drużyny Łukasza Cieśli są ogromne. Jeśli poradzą sobie z presją mediów i kibiców, powinni spełnić swoje marzenia.


LZS Żytniów – LKS Przedmość

Niedziela, 20.03.2016, godz. 15.00

Patrząc na tabelę, faworytem jest LZS Żytniów. Dodając do tego, że jest gospodarzem, rozwiewa się reszta wątpliwości. Zachowajmy jednak spokój. Gdyby w oleskiej klasie B o wyniku decydowała tabela, to już dawno założylibyśmy zakłady bukmacherskie, a nie pisali zapowiedzi…


Prosna Zdziechowice – LZS Borki Wielkie

Sobota, 19.03.2016, godz. 15.00

Sprawdzian. Na ile oczekiwanie tych drużyn pokrywają się z realiami? To spotkanie może dla jednego z zespołów oznaczać sprowadzenie na ziemie, ale ciężko wytypować dla której. Tu żaden wynik nas nie zdziwi.


LZS Zębowice – Stobrawa Wachowice

Sobota, 19.03.2016, godz. 15.00

Czołówka ucieka, trzeba gonić. Stobrawa to spotkanie musi wygrać, LZS Zębowice może.


LZS Radawie – LZS Radłów

Niedziela, 20.03.2016, godz. 15.00

Kojarzycie to zdziwienie, gdy Sherlock Holmes rozwiązywał sprawy nie do rozwiązania? Taką samą minę będziemy mieli, gdy LZS Radłów wygra. 22 punkty dzieli ich w tabeli i kilka poziomów jeśli chodzi o grę.


LZS Wichrów – Motor Praszka

Niedziela, 20.03.2016, godz. 13.00

Raczej na boisku nie będzie fajerwerków, ale to i dobrze. Są zabronione. Co do meczu, powinniśmy się spodziewać wyrównanego spotkania z minimalną wygraną jednej z ekip. Ewentualnie remis.

Michał Krzyminski

Podziel się