Siatkarze z Kowali zagrają w finale wojewódzkim!

Siatkarze z Kowali zagrają w finale wojewódzkim!

W poniedziałek 21 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowalach odbył się Półfinał Wojewódzki LZS Szkół Wiejskich i Małych Miast w mini piłce siatkowej chłopców. Gospodarze po raz pierwszy w historii byli organizatorami zawodów tej rangi, co nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa na tym etapie.

W rywalizacji uczestniczyły 3 drużyny: PSP Kowale, PSP z oddziałami sportowymi Dobrzeń Wielki (powiat Opole) oraz PSP Popielów (powiat Opole). Grano systemem “każdy z każdym”. Miejscowi wygrali wszystkie mecze, zajęli I miejsce i awansowali do wojewódzkiego finału. Oznacza to, że już teraz znaleźli się wśród czterech najlepszych drużyn województwa opolskiego.

W finale zagrają: PSP Kowale, SP Domaszowice, PSP Łubniany i ZS Lisięcice.

PSP Kowale wystąpiła w składzie: Daniel Wiktorek, Jakub Kuliberda, Julian Skóra, Szymon Krawczyk, Adrian Spodzieja, Michał Zajączkowski, Dawid Topoła, Dawid Kalemba, Bartosz Malinowski, Maksymilian Pyc.

– Chłopaki nie przestraszyli się rywali, którzy przewyższali nas warunkami fizycznymi – ocenia Rafał Grzebiela, trener PSP Kowale. – Wielka wola walki, wysokie umiejętności techniczne oraz taktyka zdecydowały o naszym końcowym zwycięstwie. Moja drużyna jest bardzo młoda i perspektywiczna, dlatego tym bardziej cieszy awans już w tym roku do finału. W finale postaramy się zdobyć medal!

Wszystkie drużyny otrzymały od Lidii Kowalskiej-Owczarek, dyrektor PSP Kowale, puchary i dyplomy ufundowane przez UKS Iskra Kowale.

Sędzią głównym turnieju był Edmund Olszowy.

*- Informacja i zdjęcie: PSP Kowale.

Podziel się