Pracowity okres strażaków

Pracowity okres strażaków

Przedświąteczny i świąteczny czas był pracowity dla naszych strażaków. Od 21 marca do 31 marca na terenie powiatu oleskiego, jednostki straży pożarnych interweniowały podczas 11 zdarzeń. Gaszono 3 pożary oraz usuwano skutki 8 miejscowych zagrożeń. W 1 przypadku udzielono pomocy strażakom na terenie powiatu kluczborskiego.


W poniedziałek 21 marca po godzinie 7:40 w Gorzowie Śląskim na łuku drogi samochód osobowy fiat punto zjechał z jezdni do rowu i przewrócił się na dach.

Jedną osobę poszkodowaną pogotowie ratunkowe odwiozło do oleskiego szpitala.

21.03.2016.2

*- Zdjęcie: OSP Gorzów Śląski.


Tego samego dnia po godzinie 9:10 w Świerczu na łuku drogi, samochód osobowy volkswagen golf zjechał z jezdni do rowu i przewrócił się na dach. Jedną osobę poszkodowaną pogotowie ratunkowe odwiozło do oleskiego szpitala.

*- Zdjęcia: KP PSP Olesno.


Również w poniedziałek po godzinie 14:00 na trasie Stare Olesno – Ciarka (pow. kluczborski) udzielono pomocy w usuwaniu skutków wypadku drogowego.

Na prostym odcinku drogi samochód dostawczy opel movano najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego MAN. Do uwolnienia z wraku pojazdu rannego kierowcy, strażacy użyli sprzętu hydraulicznego.

Poszkodowanego, pogotowie ratunkowe odwiozło do oleskiego szpitala.

*- Zdjęcia: KP PSP Olesno.


We wtorek 22 marca po godzinie 15:30 w Borkach Wielkich usuwano skutki nietypowego zdarzenia.

Podczas wywozu gnojownicy, około 120 kg locha wpadła do niezabezpieczonego zbiornika.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do zbiornika w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz ewakuacji zwierzęcia z wykorzystaniem trójnogu ratowniczego.

Po godzinie locha została bezpiecznie uwolniona.

*- Zdjęcia: OSP Borki Wielkie.


W sobotę 26 marca po godzinie 18:40 na trasie Nowy Wachów – Osiecko gaszono pożar samochodu hammer H 3. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnika oraz wnętrze pojazdu, a wstępne straty oszacowano na 90 tys.zł.

*- Zdjęcia: KP PSP Olesno.


W środę 30 marca od godziny 7:30 w obszarze leśnym miedzy Bzinicą, a Bąkami (gm. Dobrodzień) zabezpieczono miejsce, gdzie odnaleziono niezidentyfikowaną substancję.

Przybyli na miejsce strażacy poprosili o zadysponowanie na miejsce Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego z Kędzierzyna-Koźla o typie gotowości „A” .

Na miejsce przybył lekki samochód rozpoznania chemicznego. W rowie na powierzchni około 50 metrów kwadratowych znajdowało się ponad 1000 litrów białej substancji. Kędzierzyńscy strażacy po badaniach próbek cieczy potwierdzili, że nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla ludzi.

Na miejsce zdarzenia przybył również inspektor ochrony środowiska. Przy pomocy pompy beczkowej strażacy wypompowali 1200 litrów mieszaniny substancji z wodą do zbiorników zastępczych.

Policja oraz służby leśne będą poszukiwać osobę lub osoby, które substancję wylały w lesie.

*- Zdjęcia: KP PSP Olesno.


*- Informacje: KP PSP Olesno.

Podziel się