ŚDS Sowczyce z nową salą arteterapii

ŚDS Sowczyce z nową salą arteterapii

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach może pochwalić się nową salą arteterapii. Oficjalnego otwarcia nowej sali dokonano w Wielki Czwartek 24 marca. 

Sala przeznaczona jest głównie do technik, takich jak ceramika i witraż, ale służyć będzie w celu ogólnego rozwoju zainteresowań i umiejętności artystycznych uczestników terapii. Sala przeszła generalny remont pod koniec ubiegłego roku ze środków pozyskanych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Z okazji obchodów 10-lecia istnienia naszego domu, otrzymaliśmy prezent od starostwa powiatowego z rąk pana starosty – czek na dziesięć tysięcy złotych, który wykorzystaliśmy wyposażając nowe pomieszczenie w meble, stoły, krzesła specjalistyczne, urządzenia kuchenne i nie tylko, bowiem poza częścią artystyczno-techniczną, w sali mieści się również aneks kuchenny ze stołem i całym niezbędnym wyposażeniem kuchennym – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor ŚDS w Sowczycach.

– To nasza największa metrażowo sala, jest zarazem najjaśniejszym pomieszczeniem, podopieczni bardzo lubią w niej pracować – ocenia dyrektor. – Sala daje nam ogromne możliwości terapeutyczne, jednocześnie umożliwiła przyjęcie kolejnych dwóch podopiecznych, z czego bardzo się cieszymy. Wszystkim przyjaciołom, którzy kibicują naszej działalności serdecznie dziękujemy, a nowo powstałe dzieła na pewno niebawem zaprezentujemy.

Na uroczystości otwarcia sali obecni byli: Stanislaw Belka, starosta oleski, Roland Fabianek, wicestarosta, Elżbieta Hadaś, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie, Elżbieta Polak, dyrektor Domu Dziecka w Sowczycach, podopieczni, reprezentacja rodziców oraz pracownicy.

Drugim ważnym wydarzeniem było wspólne śniadanie świąteczne.

– Atmosfera przy śniadaniu była bardzo świąteczna, jedzenie przepyszne, goście przemili, tak więc zapadła ważna decyzja i deklaracja: śniadanie wielkanocne przechodzi na stałe do tradycji naszego domu. Propozycja została przyjęta przez wszystkich zgromadzonych przy stole jednogłośnie – podsumowuje Katarzyna Balcerzak.

*- Informacja i zdjęcia: ŚDS Sowczyce.

Podziel się