W Oleśnie wydawany jest nowy magazyn

W Oleśnie wydawany jest nowy magazyn

Od października 2015 roku Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie wydaje miesięcznik “Oleska Popołudniówka”. To czasopismo nie tylko dla seniorów.

Pomysł na stworzenie nowego, lokalnego czasopisma (jak to zwykle bywa) urodził się z potrzeby.

– Chciałyśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogły informować o bieżących wydarzeniach z życia miasta, dotrzeć do osób starszych oraz poinformować o tym, czym zajmuje się Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie – mówi zespół redakcyjny “Oleskiej Popołudniówki”.

Zespół wyłonił się bezproblemowo i samoistnie. Redaktorką naczelną została Agnieszka Pipa, jej zastępczynią Ewa Żak, a redaktorkami Elżbieta Pajączkowska i Maria Podgórska.

W każdym numerze można znaleźć relacje z najważniejszych wydarzeń w mieście i życia oleskich seniorów oraz ciekawe teksty publicystyczne.

W piśmie jest kilka inspirujących, cyklicznych pozycji, między innymi: “Psycholog To Twój Przyjaciel”, “Kuchenne wariacje Eli”, wywiady z pasjonującymi ludźmi, krzyżówki, a nawet wiersze. Z redakcją współpracują również artyści oraz Ewa Cichoń, dyrektor Oleskiego Muzeum Regionalnego, która proponuje sporą dawkę ciekawej historii.

– Przed nikim nie zamykamy drzwi, to magazyn nie tylko dla seniorów, młodzi również znajdą tu swoje miejsce – mówią autorki. – Nasza skrzynka redakcyjna jest otwarta, panuje dowolność tematów. Zapraszamy do współpracy!

Pismo wydawane jest w nakładzie 100 egzemplarzy. Liczy 12 stron. Kosztuje 3,50 złotych. Czasopismo można kupić w Gminnym Ośrodku Wsparcia Dziennego oraz w sklepie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie.

– Chcemy poszerzyć naszą działalność. Mamy tyle pomysłów, że powoli przestajemy się mieścić w ramach obecnej koncepcji – mówią redaktorki. – Wszystko, co robimy, robimy dla ludzi. Nie mamy z tego żadnych prywatnych zysków. Sprzedaż magazynu wspiera działalność statutową Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie. Trzeba pamiętać, że ponosimy również koszty, bowiem sam druk kosztuje sporo.

Ze sprzedażą nakładu problemów nie ma, magazyn wtopił się już w lokalny krajobraz.

– Pismo przyjęło się w lokalnej społeczności z uznaniem – mówią redaktorki. – Na tyle, że prowadzimy nawet prenumeratę! Satysfakcja dobrzej wykonanej pracy, to najlepsza zapłata.

Z redakcją można kontaktować się bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Wsparcia Dziennego w Oleśnie oraz poprzez adres e-mail: nowymagazyn@onet.pl

Damian Pietruska

Podziel się