Najlepszy Start z możliwych!

Najlepszy Start z możliwych!

Minimalną wygraną stolarze rozpoczęli półfinały w Warszawie! Stosunkiem punktowym 64:62 pokonali SKF KKK Maximus Kąty Wrocławskie!

Dziś (piątek) Start dopiero przyjechał do Warszawy. Nie miał czasu na odpoczynek, bo o 16:00 zaplanowano pierwsze jego starcie w walce o wejście do finałów. Koszykarze z Kątów Wrocławskich do półfinałów awansowali z pierwszego miejsca, Start z ostatniego, więc nie trudno domyślić się, kto był faworytem.

– Tak naprawdę, to że nie jesteśmy faworytami, pomaga nam. To nasza broń – tłumaczy kapitan Start-u Tomasz Sikora. – Po wygranej pozostałe zespoły nabrały do nas szacunku, pogratulowały nam, ale spodziewamy się kolejnych ciężkich meczów.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny dobrze broniły, stąd niski końcowy wynik. W IV kwarcie Maximus zdołał odrobić dziewięć punktów straty i nawet wyszedł na prowadzenie. Świetna końcówka meczu w wykonaniu stolarzy jednak dała im skromne zwycięstwo!

W meczu zabrakło punktów Cieśli, ale zarówno on jak i Desczyk dziś dopiero przylecieli z Mediolanu, by wspomóc Start w walce o II ligę.

Kolejny mecz Start-u już w tę sobotę o 15:00 z Basket UKS III LO Zamość. Przypomnijmy, do ścisłych finałów awansują dwie drużyny.

– Obserwujemy mecz Hutnik-a Warszawa z Basket-em Zamość. Przeanalizujemy grę obu drużyn i walczyć będziemy oczywiście o zwycięstwa – kończy Tomasz Sikora.

Półfinały o awans do II ligi

POLKĄTY MAXIMUS KĄTY Wroclawskie – KS START MEBLE Dobrodzień 62:64

(14:15, 13:16 16:16, 19:17)

Start: Kotlewski 24 (1), Czekaj 12(2), Witek 8 (2), Banasiak 6, R. Nowak 4, R. Desczyk 4, Cieśla 3, Guliński 3 (1), Rybka, M. Nowak, M. Kwasek, Sikora. Trener Piotr Foltyn.

Michał Krzyminski

*- zdjęcie: Start Meble Dobrodzień.

Podziel się