Oleskie gimnastyczki drugie w województwie!

Oleskie gimnastyczki drugie w województwie!

W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w Ozimku odbył się finał XXI-ego Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych, w którym z sukcesem wzięły udział oleskie gimnastyczki z UKS Gwiazda.

Oleśnianki zaprezentowały się w dwóch układach choreograficznych: Rock`n’Roll w kategorii widowisko taneczne oraz w układzie modern “Wiosenna Ekspresja” Kingi Szablowskiej, przywiezionym z warsztatów tanecznych z Koszęcina w kategorii etiuda taneczna.

W przeglądzie uczestniczyło 1012 tancerzy z 86 zespołów w 103 choreografiach, którzy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach tanecznych w trzech kategoriach wiekowych na kilku etapach, odbywających się w czterech miejscowościach Opolszczyzny: Brzegu, Oleśnie, Tarnowie Opolski i Głubczycach.

Wszystkie zespoły oceniane były przez osobowości związane ze sztuką tańca: Joannę Osadnik, tancerkę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i instruktor w Tarnowskim Centrum Kultury oraz Witolda Sobczaka, choreografa, instruktora tańca z Katowic, a także jurora z Ośrodka Kultury, w którym odbywały się kwalifikacje.

Ostatecznie do finału w Ozimku zakwalifikowało się już tylko 38 zespołów w 44 choreografiach.

– Kolejny raz dziewczynki dały wspaniały popis i pokazały, że ich ciężka praca i zaangażowanie, połączone z ogromną pasją do tańca i gimnastyki artystycznej, pozwala osiągać coraz większe sukcesy na scenie – mówi Jacek Bąk, prezes UKS Gwiazda Olesno. – Gimnastyczki pod opieką swojej trenerki Alli Potapovej w finałach wojewódzkich zajęły II miejsce w kategorii etiuda taneczna i wyróżnienie w kategorii widowisko taneczne, w grupie młodzieży od 12 do 15 lat.

Serdecznie gratulujemy!

*- Informacja i zdjęcia: UKS Gwiazda Olesno.

Podziel się