II miejsce oleskich uczniów w ogólnopolskim konkursie „Kraina Tauronka”

II miejsce oleskich uczniów w ogólnopolskim konkursie „Kraina Tauronka”

Uczniowie klasy VI b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Śląskich w Oleśnie odnieśli kolejny ogólnopolski sukces: zajęli II miejsce w konkursie „Kraina Tauronka” w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”, organizowanego przez spółkę Tauron Dystrybucja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs trwał od października 2015 r. i składał się z czterech etapów. Pod opieką wychowawcy, Joanny Meryk, uczniowie klasy VI b w czasie kolejnych etapów zdobywali wiedzę na temat bezpiecznego i ekologicznego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej i wspólnie opracowywali wyznaczone zadania kreatywne: komiks, plakat, witraże i makietę.

Dzięki temu dzieci rozwijały umiejętność współpracy w grupie i mogły podzielić się zdobytą wiedzą, a także miały możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi i technicznymi. Ponadto każdy uczeń indywidualnie zbierał punkty na rzecz klasy dzięki grom edukacyjnym na platformie online. Ważnym elementem były także quizy, które dzieci rozwiązywały wspólnie z rodzicami.

Konkurs wymagał wiedzy, umiejętności plastycznych, cierpliwości i wytrwałości. Starania uczniów zostały docenione: zajęli II miejsce w Polsce i otrzymali wartościowe edukacyjne gry planszowe.

*- Informacja i zdjęcia: PSP 3 Olesno.

Podziel się