W Oleśnie powstała szkółka tenisa stołowego

W Oleśnie powstała szkółka tenisa stołowego

Trener Zdzisław Kleszcz prowadzi szkółkę tenisa stołowego. To pomysł na rewitalizację tej dyscypliny w Oleśnie.

W tym sezonie występujący w III lidze OKS Olesno borykał się problemami kadrowymi, przez co nie walczył o najwyższe cele. Jednym z pomysłów na uzdrowienie tenisa stołowego jest założenie i prowadzenie szkółki. Powstała ona z inicjatywy Zdzisława Kleszcza, który organizował turnieje i wyławiał talenty.

– Niedawno utworzyliśmy szkółkę i na razie mam dziesięcioro dzieci pod swoimi skrzydłami. Stawiamy na bardzo młodych zawodników, żeby poprzez zabawę uczyć ich tenisa. Młodzi tenisiści nie mają jeszcze żadnych nawyków w grze i mogę ich nauczyć prawidłowej techniki czy pracy na nogach. Najmłodszy zawodnik chodzi jeszcze do przedszkola. Co prawda, ledwo dosięga do stołu, ale najważniejsza jest zabawa – śmieje się trener Kleszcz. – Wszyscy mamy dobry ubaw na treningach, dzieci się uczą i o to chodzi. Reszta młodych tenisistów to dzieci ze szkół podstawowych i na takich tenisistach mi najbardziej zależy. Dziś każdy chce być Lewandowskim, a my na przekór zapraszamy do stołu.

Nie zmienia to faktu, że jest spora dziura do załatania. OKS Olesno obecnie nie ma kłopotu bogactwa z młodzieżą.

– Potrzeba czterech, pięciu lat, żeby doprowadzić do porządnego zaplecza młodzieżowego. Jeśli starczy sił, będę to ciągnąć – zapowiada Zdzisław Kleszcz.

Utalentowane dzieciaki mają trzy treningi w tygodniu. Trener Zdzisław Kleszcz cały czas prowadzi nabór do nowo utworzonej szkółki. Szczególnie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych. Treningi prowadzone są do czerwca, wznowione będą w połowie sierpnia. Wystarczy tylko chęci i dobre nastawienie!

Numer kontaktowy do zapisów (Zdzisław Kleszcz): 606 435 791.

Michał Krzyminski

Podziel się