B klasa: O mistrzostwie zadecyduje jeden mecz?

B klasa: O mistrzostwie zadecyduje jeden mecz?

Budowlani Strojec wrócili na tron, ale było to do przewidzenia. Jedyną drużyną, która może ich pokonać jest Prosna Zdziechowice i to między nimi toczy się walka o mistrzostwo oleskiej klasy B. Kto sięgnie po mistrzostwo?

Piłkarze Łukasza Cieśli odzyskali pozycję lidera, a wszystko za sprawą rozegrania zaległego spotkania z LZS-em Borki Wielki. Był to typowy „strojecki” mecz, czyli prowadzenie gry przez Budowlanych i punktowanie przeciwnika. Tym razem lider wygrał 5-0, a hat-trickiem popisał się Kamil Więdłocha. Po jednej bramce dołożyli Filip Duda i Mateusz Żarnowski. Goście dzielnie walczyli, ale wąska kadra uniemożliwiła wywiezienie korzystnego wyniku.

Do końca rozgrywek pozostało 6 kolejek. Terminarz sprzyja Prośnie, która ma już za sobą najcięższe spotkania. Przed nimi jeszcze: LZS Zębowice, LZS Wojciechów, LZS Żytniów, Albor Borki Małe, LZS Bugaj Nowy i Budowlani Strojec.

Budowlani mają teoretycznie trudniejsze zadanie. Czekają ich bowiem starcia z: LZS Wichrów, LZS Radawie, LZS Zębowice, LZS Żytniów, LZS Wojciechów i Prosna Zdziechowice.

Prosna i Budowlani idą łeb w łeb. W tej rundzie notują same zwycięstwa i ciężko spodziewać się ich potknięcia. Wszystko wskazuje, że o mistrzostwie zadecyduje mecz 24. kolejki: Prosna Zdziechowice – Budowlani Strojec! (28-29 maja).

Jest jednak szansa, że z oleskiej klasy B awansują dwie drużyny. Ważne, by wicelider wygrywał bowiem regulamin mówi:

Awans do Klasy „A” uzyska 15-stu mistrzów Klasy „B” oraz ośmiu wicemistrzów Klasy „B” z najlepszym współczynnikiem punktowym. Współczynnik punktowy będzie liczony w następujący sposób:

a) punkty zdobyte w sezonie zasadniczym będą podzielone przez ilość rozegranych meczów;

b) jeżeli z różnych powodów, jedna z 15-stu grup Klasy „B” zakończy sezon w np. 10 zespołowym składzie, to w takim przypadku, współczynnik punktowy wszystkich wicemistrzów z poszczególnych grup, będzie liczony na podstawie punktów, zdobytych tylko z pierwszymi dziesięcioma zespołami w tabeli danej grupy, które podzielone zostaną przez ilość meczów tylko z tymi zespołami.

Zapowiada się imponujący finisz rozgrywek! Niech wygra lepszy. Kto w sezonie 2015/2016 sięgnie po mistrzostwo oleskiej klasy B według Was?


 

17 kolejka (zaległa):

  • Budowlani Strojec – LZS Borki Wielkie 5-0

20 kolejka

  • LZS Borki Wielkie – LKS Przedmość 2-0
  • Stobrawa Wachowice – LZS Bugaj Nowy 1-1
  • LZS Radłów – LZS Borki Małe 3-6
  • LZS Żytniów – LZS Wichrów 3-4
  • LZS Radawie – Prosna Zdziechowice 0-1
  • LZS Wojciechów – LZS Zębowice 1-2

Tabela (źródło: liga.net.pl)

B_klasa_20kolejka

Podziel się