• Home »
  • Sport »
  • Podbeskidzie z Deją na pokładzie żegna się z ekstraklasą

Podbeskidzie z Deją na pokładzie żegna się z ekstraklasą

Podbeskidzie z Deją na pokładzie żegna się z ekstraklasą

Po pięciu sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, Podbeskidzie Bielsko-Biała spada do I ligi. Oznacza to, że Adam Deja opuszcza ekstraklasę. Wtorek, 10 maja to najczarniejszy dzień Podbeskidzia.

Spadek bielszczan na kolejkę przed końcem rozgrywek przypieczętowała porażka z Górnikiem Łęczna aż 1-5. Piękną bramkę na otarcie łez zdobył Adam Deja, który na boisku pojawił się w 65. minucie. Było to jego pierwsze trafienie w ekstraklasie. Cudowny gol zobaczyć można, klikając TUTAJ

Tak prezentuje się aktualna tabela grupy spadkowej ekstraklasy (źródło: flashscore.pl):

eks

Kontrakt Adama Dei w drużynie z Bielska-Białej obowiązuje do końca 2017 roku. Jeśli w najbliższym czasie nic się nie wydarzy, w przyszłym sezonie zobaczymy wychowanka Stobrawy Wachowice w I lidze.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ jest cień szansy, że w przyszłym sezonie zobaczymy rywalizację braci Dejów na murawie. Żeby tak się stało MKS Kluczbork, z Sebastianem Deją na pokładzie, musi się utrzymać na zapleczu ekstraklasy, a sami zawodnicy muszą pozostać w aktualnych zespołach.

MKS Kluczbork aktualnie zajmuje 16. miejsce. By być pewnym utrzymania w I lidzie na koniec rozgrywek musi zająć co najmniej 14. lokatę. Do końca sezonu 4 kolejki. (dziś rozgrywana jest 30. kolejka).

Tak prezentuje się aktualna tabela I ligi (źródło: flashscore.pl):

Iliga

* fot. Krystyna Pączkowska

Michał Krzyminski

Podziel się