• Home »
  • Informacje »
  • Rozpoczęła się rewitalizacja rynku w Dobrodzieniu. Spore utrudnienia dla kierowców

Rozpoczęła się rewitalizacja rynku w Dobrodzieniu. Spore utrudnienia dla kierowców

Rozpoczęła się rewitalizacja rynku w Dobrodzieniu. Spore utrudnienia dla kierowców

W obrębie rynku nie będzie można zaparkować. Ulice okalające rynek zostaną zamknięte. To spore utrudnienia dla mieszkańców Dobrodzienia. Droga 901 cały czas będzie przejezdna.

Od poniedziałku 16 maja pojawią się spore utrudnienia w ruchu drogowym w rynku (Plac Wolności), które wynikają z rozpoczęcia pierwszego etapu rewitalizacji. Prace związane są z przebudową dróg i chodników, budową sieci kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej oraz wymianą sieci wodociągowej. Łącznie koszty wyniosą 2 780 160 złotych, gmina pozyskała na ten cel dotację z tzw. “schetynówek”.

-W trakcie rewitalizacji planujemy otwarcie poszczególnych ulic, ale na krótki okres – informuje Róża Koźlik, burmistrz Dobrodzienia. – Prosimy mieszkańców, by na rynek wjeżdżały tylko osoby, które mają tam punkty usługowe i muszą dostarczyć towar. To ważne, żeby prace szły sprawnie.

Zaparkować można przy ulicy opolskiej, przed pływalnią „Delfin”, czy na rogu ulicy Opolskiej i Solnej. Na rynek jednak trzeba udać się piechotą.

– Prosimy o wyrozumiałość – mówi burmistrz Róża Koźlik. – Nie da się w inny sposób zorganizować tak wielkiej inwestycji.

Planowane zakończenie I etapu przewiduje się na koniec września 2016 roku.

W drugiej części rewitalizacji wykonana zostanie nowa płyta rynku z fontanną na środku.

– Drugi etap uzależniony jest od momentu ogłoszenia konkursu w ramach regionalnego programu operacyjnego, z którego chcemy pozyskać środki na dalszy remont. Nabór został przesunięty na przyszły rok. Kolejna przebudowa ruszy więc najprawdopodobniej dopiero w drugim kwartale 2017 roku. Warto poczekać, gdyż dofinansowanie może sięgnąć nawet 85 procent kosztów netto.

Michał Krzyminski

Podziel się