• Home »
  • Sport »
  • A klasa: Liderzy zgodnie punktują – Piast goni. Na dole coraz ciaśniej

A klasa: Liderzy zgodnie punktują – Piast goni. Na dole coraz ciaśniej

A klasa: Liderzy zgodnie punktują – Piast goni. Na dole coraz ciaśniej

LZS Rudniki wygrał aż 8-1, a Hetman Byczyna 7-1 w ostatniej kolejce. W tabeli zespół Tomasza Jasińskiego wciąż przed drużyną z Byczyny, choć na koncie mają taką samą ilość punktów – 49. Za nimi Piast Gorzów Śląski z 42 punktami.

Gorzowianie jednak nie mają wielkich szans na zdobycie mistrzostwa. Raz, że ich forma przybiera kształt sinusoidy. Dwa, że nie ma u nich presji awansu, o czym wspominał nie raz trener Sławomir Kałwak.

W ostatniej kolejce Piast gładko poradził sobie z LZS-em Kościeliska, wygrywając 4-0. Bramki zdobywali Marek Kuźniar, Sławek Kałwak, Jarek Stępień, a jedno trafienie było golem samobójczym. Gorzowianie o podium do końca będą bić się z LZS-em Ligota Oleska, który przegrał w ostatniej kolejce i odstąpił trzeciego miejsca.

Drużyna Sebastiana Kopela w rundzie wiosennej wygrała zaledwie dwa mecz i nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania. Przed nią trudny terminarz: Polonia Domaszowice, LZS Uszyce i LZS Chocianowice to zespoły, które walczą o utrzymanie. Kolejnym ich przeciwnikiem jest jednak LZS Rożnów, który w tabeli jest nad LZS-em Kościeliska.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o mistrzostwo. LZS Rudniki i Hetman Byczyna mają niemalże identyczny terminarz. Zagrają jeszcze z LZS-em Uszyce, LZS-em Ligota Dolna i Zniczem Włochy. Zespół Tomasza Jasińskiego podejmie ponadto Widawę Wilków, a Hetman LZS Chocianowice. Wydaje się, że cel osiągnie drużyna, która zaliczy mniej wpadek na finiszu, bowiem w każdym z pojedynków liderzy są zdecydowanym faworytem.

Milowy krok do utrzymania zrobił LZS Uszyce, który rozgromił LZS Krzywiczyny 6-1.

*fot. Kasia Adamczyk

Wyniki, tabela: (źródło liga.net.pl):

tag

Michał Krzyminski

Podziel się